SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska, fot. Dariusz Lewandowski, 12 czerwca 2018

Kinder+Sport 2018: komunikaty

W dniach 6-8 lipca w Zabrzu zostanie rozegrany XXIV Finał Ogólnopolskiego Turnieju Minisiatkówki Kinder+Sport 2018. W turnieju udział weźmą 192 zespoły dziewcząt i chłopców w kategorii dwójek, trójek i czwórek. Rolę Ambasadora turnieju Kinder+Sport od kilku lat pełni Piotr Gruszka i Sebastian Świderski.

Kinder+Sport to program przygotowany przez Grupę Ferrero, w celu promowania aktywnego stylu życia. Czyni to poprzez zachęcanie do gier i zabaw ruchowych dzieci i młodzież. Projekt opiera się na głębokim przekonaniu, iż aktywny styl życia jest treningiem nie tylko dla ciała, ale również dla emocji oraz ważnym elementem edukacji w rozwoju dziecka. W pierwszej edycji turnieju udział wzięło aż 22 000 młodych zawodniczek i zawodników. Z roku na rok program zyskiwał na popularności. W ostatniej edycji udział wzięło ponad 40 000 początkujących siatkarek i siatkarzy. Ambasadorami turnieju są Piotr Gruszka i Sebastian Świderski.

Dla Polskiego Związku Piłki Siatkowej priorytetem jest by wspierać zadania sportowe dzieci i młodzieży oraz zachęcać ich do czynnego wypoczynku, aktywności na świeżym powietrzu, a w ostatecznym punkcie do zabawy w siatkówkę. Głównym założeniem programu jest możliwość zdrowej rywalizacji, zaangażowanie w odniesienie zwycięstwa oraz wspieranie młodych talentów.

- Celem programu jest, by dzieci od najmłodszych lat uprawiały sport, a w tym konkretnym przypadku siatkówkę, która w obecnym czasie przeżywa momenty triumfu. Mam nadzieję, że w związku z tym jeszcze więcej dzieci będzie się do niej garnęło. Zdecydowanie lepiej by nasze pociechy bawiły się w sport, niż długie chwile spędzały przed komputerem czy telewizorem lub na podwórku rozbijały szyby. Cieszy mnie zatem to, że coraz większa liczba dzieci chce uczestniczyć w programie Kinder+Sport, a szkoły – uczą, szkolą je w tym kierunku. Cały ten wysiłek, praca i przyjemność są pożytkiem dla narodu, sportu i siatkówki przede wszystkim - powiedział Sebastian Świderski, Ambasador Kinder+Sport.

I dodał - Kiedy zaczynaliśmy przygodę z Kinder+Sport na turniej przyjeżdżały same drużyny, dziś poza nimi ciągną się całe kluby kibica złożone nie tylko z rodziców.

Turniej odbywa się na trzech etapach - I etap to Turnieje Miejsce, II etap Wojewódzkie Turnieje Eliminacyjne oraz III etap Finały Wojewódzkie. Z każdego finału wojewódzkiego z danej kategorii do finału centralnego awans uzyskują dwie najlepsze drużyny.

Tegoroczny XXIV Finał Ogólnopolskiego Turnieju Minisiatkówki Kinder+Sport 2018 zostanie rozegrany 6-8 lipca w Zabrzu, w Hali Sportowej przy ul. Jana Matejki 8.

Strona główna turnieju Kinder+Sport 2018: https://kindersport.szps.pl/

Dokumenty do pobrania
Komunikat nr 1: https://kindersport.szps.pl/wp-content/uploads/2018/06/komunikat_nr_1_kinder_zabrze_23_05_2018_oficjalny_doc_2.pdf

Zgłoszenie drużyny do turnieju: https://kindersport.szps.pl/wp-content/uploads/2018/06/zalacznik_nr_1_kinder_zgloszenie_zespolu_2018.pdf

Zgłoszenie drużyny rezerwowej do turnieju: https://kindersport.szps.pl/wp-content/uploads/2018/06/zalacznik_nr_1_kinder_zgloszenie_zespolu_rezerwowego_2018.pdf

Zgoda Rodziców: https://kindersport.szps.pl/wp-content/uploads/2018/06/zalacznik_nr_2_kinder_zgoda_rodzicow_2018.pdf

Zgoda na przetwarzenie danych osobowych RODO: https://kindersport.szps.pl/wp-content/uploads/2018/06/zalacznik_nr_3_kinder_zgoda_na_przetwarzanie_danych_osobowych_rodo_2018_v2-1.pdf

  • 8
  • 0
  • 47
  • 0
  • 0