SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 14 kwietnia 2015

Od 15 do 19 kwietnia w Częstochowie rozegrane zostaną mistrzostwa Polski juniorów. W turnieju zobaczymy złotych medalistów ostatniego kontynentalnego czempionatu kadetów m.in. Jakuba Kochanowskiego z AZS UWM Olsztyn.

Od środy do niedzieli w Częstochowie rozegrane zostaną mistrzostwa Polski juniorów. Osiem drużyn zostało podzielonych na dwie grupy. Po dwie najlepsze z każdej awansują do półfinałów. Cztery pozostałe zagrają o miejsca 5-8.

Losowanie grup odbyło się 2 kwietnia w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Warszawie i w A znalazły się drużyny - AZS UWM Olsztyn, BKS Chemik Bydgoszcz, RCS Czarni Radom i KS Jastrzębski Węgiel.

- Grupa A jest silniejsza od B, choć w tej fazie rywalizacji słabych już nie ma - powiedział trener olsztyńskiej drużyny. - Maciej Rejzner. - Moim zdaniem zespoły, które wyjdą z tej grupy zostaną okraszone medalami.

Dla trener Rejznera będzie to już ósmy z rzędu finałowy turniej o mistrzostwo Polski w kategoriach młodzieżowych. W 2012 w Wołominie olsztyńscy gracze zdobyli złoty medal krajowego czempionatu młodzików. MVP tego turnieju został Jakub Kochanowski - złoty medalista ostatnich mistrzostw Europy kadetów.

Maciej Rejzner jest z Jakubem Kochanowskim od początku kariery tego zawodnika. Jego talent odkrył w turniejach Kindera i na pewno szkoleniowiec AZS UWM w ostatni sukces polskiej siatkówki wniósł swój wkład.

- Jakub przyjechał na zawody z Giżycka, grał w "trójkach." - wspomina Maciej Rejzer. - Zwrócił uwagę swoimi warunkami fizycznymi, sposobem poruszania się na boisku oraz ogromną ambicją i wolą walki.

Jakuba Kochanowskiego zobaczymy w Częstochowie w mistrzostwach Polski juniorów i z pewnością będzie mocnym punktem swojej drużyny. Natomiast trzon olsztyńskiej ekipy został oparty na zawodnikach, którzy grali w ostatnim sezonie w Młodej Lidze.

Zwycięski zespół nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. złotych, drugi 6 tys., a trzeci 3 tys.

Grupa A
BKS Chemik Bydgoszcz
AZS UWM Olsztyn
KS Jastrzębski Węgiel
Czarni Radom

Grupa B
KS Metro Warszawa
Trefl Gdańsk
UMKS MOS Wola Warszawa
KS Wifama Łódź

  • 2
  • 0
  • 28
  • 0
  • 0