SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FG / Volleyball World, 19 listopada 2022

VNL 2023 - kiedy terminarz (i nie tylko)

O Siatkarskiej Lidze Narodów 2023 wiemy już całkiem dużo, ale do pełnego obrazu przyszłorocznych rozgrywek nadal brakuje kilku kluczowych elementów. Kiedy i jakich informacji mogą spodziewać się kibice?

Od tygodnia znany jest ogólny harmonogram VNL, wraz z datami turniejów finałowych tak siatkarek (12-16 lipca), jak i siatkarzy (19-23 lipca). Wiemy również kim są gospodarze wstępnej (grupowej) fazy Ligi Narodów i jakie zespoły będą gościć podczas każdego z trzech tygodni rozgrywek kobiet i mężczyzn. Najnowszą i z pewnością radosną dla polskich kibiców informacją jest to, że gospodarzem jednego z przyszłorocznych turniejów Siatkarskiej Ligi Narodów będzie Gdańsk.

Harmonogram Siatkarskiej Ligi Narodów Mężczyzn 2023 (kliknij by powiększyć):

VNL 2023 POOLS MEN

Harmonogram Siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet 2023 (kliknij by powiększyć):

VNL 2023 POOLS WOMEN

Czego nie wiemy? Między innymi kto będzie gospodarzem męskiego, a kto żeńskiego turnieju finałowego VNL 2023. Odpowiedzi na to pytanie możemy spodziewać się niedługo, bo już na początku grudnia. Jednak najbardziej wyczekiwaną informacją jest zapewne szczegółowy terminarz rozgrywek.

Już same pary meczowe danej grupy są nieoczywiste – każdy zespół zagra z czterema przeciwnikami w każdej ze swoich, liczących po osiem drużyn grup. Dlaczego z niektórymi rywalami się spotkamy, a z innymi rozminiemy?

Założenie przy tworzeniu terminarza jest takie, by każdej z uczestniczących w Lidze Narodów reprezentacji zagwarantować po 12 meczów z tak samo silnymi rywalami. Wszystkie 16 zespołów danej płci jest klasyfikowanych według światowego rankingu po zakończeniu poprzedniej edycji VNL. Każdy z nich ma zagrać przeciwko trzem zespołom z topowej czwórki, trzem zespołom z miejsc 9-12 i trzem drużynom z ostatniej czwórki, czyli zaklasyfikowanym na miejscach 13-16.

Kto zagra z kim w Siatkarskiej Lidze Narodów 2023, a przede wszystkim z kim na boisku spotkają się reprezentantki i reprezentanci Polski? Tego dowiemy się już w nowym roku. Terminarz meczów VNL ma zostać ogłoszony w styczniu.

  • 36
  • 1
  • 7
  • 0
  • 3