SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Angelika Knopek, fot. Łukasz Szeląg, 17 września 2023

2. dzień Turnieju Kwalifikacyjnego w Łodzi - wyniki

Drugi dzień Turnieju Kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich rozpoczął się od zwycięstwa reprezentacji Niemiec, która w łódzkiej Atlas Arenie pokonała Kolumbię. W drugim spotkaniu siatkarki USA bez problemów wygrały z Tajlandią, Polki po czterech setach cieszyły się ze zwycięstwa nad Koreą Południową, a na koniec dnia Włochy triumfowały nad Słowenią.

Niemcy – Kolumbia 3:1 (23:25, 28:26, 25:19, 25:14)

Po wczorajszej bolesnej przegranej z reprezentacją USA, Kolumbijki przystąpiły do dzisiejszego spotkania bardzo zdeterminowane, dzięki czemu na początku walki narzuciły rywalkom swoje tempo gry. Zaskoczone Niemki nie zdołały wyrwać im zwycięstwa w premierowej odsłonie spotkania, udało im się to dopiero w drugiej partii, lecz po zaciętej walce na przewagi. W trzecim i czwartym secie siatkarki z Ameryki Południowej straciły skuteczność w ataku, co przełożyło się na zdecydowaną wygraną Niemek.

Statystyki meczowe

USA – Tajlandia 3:0 (25:13, 25:16, 25:18)

Podopieczne Karcha Királya odniosły w Łodzi drugie łatwe zwycięstwo i wykonały kolejny krok w kierunku awansu na Igrzyska Olimpijskie. Wczoraj po niewiele ponad godzinie gry pokonały Kolumbię, natomiast dzisiaj po podobnym czasie odprawiły Tajki. Amerykanki zdobyły aż 16 punktów blokiem (przy zaledwie pięciu punktowych blokach rywalek), zdecydowanie lepiej prezentowały się też w ataku (łącznie 41 punktów).

Statystyki meczowe

Polska – Korea Południowa 3:1 (25:22, 24:26, 25:21, 25:9)

Szczegółowa relacja meczowa dostępna tutaj

Włochy – Słowenia 3:0 (25:15, 25:15, 25:17)

Reprezentantki Włoch już przed startem spotkania były stawiane w roli faworytek do zwycięstwa i koncertowo wywiązały się z tej roli. W pierwszej odsłonie nie dały rywalkom dojść do słowa w żadnym elemencie, w drugim także inicjatywa od początku była po ich stronie. Włoszki kilkukrotnie punktowały w polu serwisowym, natomiast Słowenki wzmocniły się nieco w tym elemencie w ostatniej partii, było to jednak za mało, by wyrwać rywalkom choćby set w tym meczu.

Statystyki meczowe

 24718c

 

  • 4
  • 1
  • 6
  • 0
  • 0