SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

tekst i foto Martyna Szydłowska, montaż Dariusz Cieszkowski, 1 czerwca 2023

"Ta wygrana jest dla nas bardzo ważna pod każdym względem" (wideo i zdjęcia)

Reprezentacja Polski kobiet pod wodzą trenera Stefano Lavariniego odniosła swoje drugie zwycięstwo w inauguracyjnym turnieju Siatkarskiej ligi Narodów. Polki w swoim drugim meczu pokonały reprezentację Włoch 3-1.

- Jest to dla nas bardzo ważna wygrana - wiadomo jak każda w tegorocznej Lidze Narodów. Włoszki zagrały dzisiaj bardzo dobry mecz, ale my zagrałyśmy lepiej i bardziej kosekwentnie. Popełniłysmy też mniej błędów i na pewno ta wygrana jest dla nas bardzo ważna pod każdym względem - mówiła po meczu Martyna Łukasik.

Z postawy swoich zawodniczek bardzo zadowolony był trener Stefano Lavarini: - Przygotowanie do tego meczu nie było tak trudne jak jego zagranie. Dziewczyny wykonały świetną robotę. Zaczęliśmy atakując tak jak powinniśmy, ale brakowało nam jakości w połączeniu blok-obrona, bo w pierwszym secie praktycznie nie podbijaliśmy piłek, więc Włoszki objęły prowadzenie. Potem znacząco się poprawiliśmy - chociaż w drugim secie atakowaliśmy gorzej niż w pierwszym. Dzięki blokowi wyrównaliśmy na 1-1. A nasza pewność siebie znacząco urosła i poprawiliśmy się zarówno w bloku i obronie. Dobrze przechodziliśmy z obrony do ataku, wykorzystując właściwie swoje szanse. Bardzo dobre zwycięstwo, jesteśmy świadomi, że we włoskiej drużynie brakuje wielu zawodniczek, ale najważniejsze dla nas to cały czas poprawiać się z seta na set. I to ważne zwycięstwo w kontekście rankingu. 

  • 4
  • 0
  • 5
  • 0
  • 0