SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot. Justyna Matjas/Piotr Sumara, 13 maja 2023

Finałowy turniej 1. Ligi Kobiet - dzień 2

W Mielcu, z udziałem gospodyń ITA TOOLS Stali, LOS-u Nowy Dwór Mazowiecki, Trans-Ann Płomienia Sosnowiec i KS BAS Kombinatu Budowlanego Białystok, rozgrywany jest finałowy turniej 1. Ligi Kobiet. Stawką jest awans do TAURON Ligi. W sobotnich meczach zwycięstwo odniósł ITA TOOLS Stal Mielec oraz Trans-Ann Płomień Sosnowiec. To właśnie pomiędzy tymi zespołami rozstrzygnie się walka o miejsce w ekstraklasie.

Wymieniona czwórka uczestników finałowego turnieju pomyślnie przeszła przez pierwszą rundę fazy play off. Mielczanki wyeliminowały Karpaty Krosno Glass-PANS Krosno, białostoczanki – Eneę Energetyka Poznań, sosnowiczanki – beniaminka MKS Sokoła Mogilno, a LOS – UJ-CM Solna Wieliczka. W sezonie zasadniczym kolejność czołowej czwórki była następująca: ITA TOOLS, Trans-Ann Płomień, LOS i Enea Energetyk.

Jako pierwsze w sobotę na boisko wyszły zawodniczki ITA TOOLS Stali Mielec i LOS-u Nowy Dwór Mazowiecki . Oba zespoły odniosły w piątek zwycięstwa. Gospodynie łatwo pokonały KS BAS Kombinat Budowlany Białystok 3:0, a ich dzisiejsze rywalki wygrały po twardej walce z Trans-Ann Płomieniem Sosnowiec 3:2.W drugim sobotnim spotkaniu KS BAS Kombinat Budowlany przegrał z Trans-Ann Płomień 2:3.

Kolejność turnieju po dwóch dniach: 1. ITA TOOLS Stal Mielec 4 pkt 6:0; 2.Trans-Ann Płomień Sosnowiec 3 pkt  5:5; 3. LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3 pkt 3:5; 4. KS BAS Kombinat Budowlany Białystok 2 pkt  2:6

ITA TOOLS Stal Mielec  - LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:0 (25:11, 25:10, 25:20). MVP Karolina Staniszewska
42 minuty grano w dwóch pierwszych setach. Przewaga mielczanek rosła błyskawicznie. Siatkarki LOS-u ograniczały się do roli statystek. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:11 i wydawało się, że wyżej już wygrać nie można. Okazało się, że jednak można. Gospodynie zaserwowały w dwóch setach dziewięć asów przy zerowym dorobku w tym elemencie nowodworzanek.

W trzecim secie mielczanki szybko objęły prowadzenie 3:0, a następnie przewaga wzrosła do 8:3. Dystans pięciu punktów gospodynie turnieju utrzymywały już do końca meczu, prezentując umiejętności, które były nieosiągalne dla ich rywalek. Karolina Staniszewska zdobyła 13 punktów w tym miala jednego asa i dwa bloki.

KS BAS Kombinat Budowlany Białystok - Trans-Ann Płomień Sosnowiec 2:3 (23:25, 23:25, 25:14, 25:19, 13:15). MVP Wiktoria Nowak
Pierwsza partię lepiej rozpoczęły zawodniczki BAS, wypracowując sobie kilka oczek przewagi 5:3. Rywalki jednak szybko odrobiły straty 6:6. Od tego momentu do końca toczyła się dość równa gra. Po stronie białostoczanek wyróżniała się na parkiecie Pola Nowicka. Natomias w szeregach Trans-Ann Płomień dowodziła Emilia Kaczmarzyk. Nerwową grę na styku na swoją stronę rozstrzygnęły ostatecznie siatkarki z Sosnowca 25:23. W drugim secie drużyna Trans-Ann Płomień dość szybko zbudowała sobie kilku punktową przewagę 7:3. Świetnie zagrywała Aleksandra Deptuch. Białostoczankom nie można była odmówić waleczności. Jednak w decydujących fragmentach lepsze okazały się siatkarki ze Sosnowca 25:23.

KS BAS Kombinat Budowlany nie miał zamiaru się poddać bez walki. W trzeciej odsłonie meczu zaprezentował świetny poziom sportowy i małym nakładem sił wygrał do 14. Czwarta część miała podobny przebieg i zakończyła się również wygraną zawodniczek z Białegostoku 25:19. Tie-breaka dużo lepiej zaczęła drużyna Trans-Ann Płomień 6:3. BAS Kombinat Budowalny walczył. Zdołał doprowadzić do remisu 10:10. Końcówka była zacięta i emocjonująca. Szalę na swoją stronę przechyli zawodniczki z Sosnowca. W ostatniej akcji Wiktoria Nowak szczelnym blokiem zatrzymała atak Agnieszki Cur-Słomki 15:13.

Program niedzielnych meczów
14 maja
godz. 12.00 LOS Nowy Dwór Mazowiecki - KS BAS Kombinat Budowlany Białystok
godz. 16.00 Trans-Ann Płomień Sosnowiec - ITA TOOLS Stal Mielec

Transmisje na kanale YouTube Polskiej Siatkówki, a statystyki, tabele, wynik na żywo i inne informacje tutaj: https://1ligakobiet.volleystation.com/phase-718-turniej-finalowy-o-awans-do-tl/fixtures/ 

 

  • 4
  • 0
  • 5
  • 0
  • 0