SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk Fot. cev.eu, 20 lipca 2022

Pierwsza przegrana reprezentacji Polski U17 w mistrzostwach Europy

Reprezentacja Polski U17 w dwóch ostatnich meczach grupowych mistrzostw Europy potrzebuje jednego zwycięstwa, żeby awansować do półfinału. Pierwszej szansy nie wykorzystała.

Turcja i Włochy byli faworytami grupy II rozgrywanych w Czechach mistrzostw Europy siatkarek U17. Ale po trzech kolejkach na prowadzeniu była Polska, jako jedyna z kompletem zwycięstw. Żeby awansować do półfinału musi wygrać jeden z dwóch ostatnich meczów, właśnie z najsilniejszymi przeciwnikami. W pierwszym Biało-czerwone zmierzyły się z Turczynkami. Niestety, zagrały słabiej i przegrały. Miały też ogromnego pecha, bowiem straciły podstawową rozgrywającą Aleksandrę Walczak, a jej zmienniczka Nadia Siuda też kończyła mecz z urazem.

Według trenerów polskiej drużyny, kluczem do sukcesu była trudna do przyjęcia zagrywka. W pierwszym secie lepiej serwowały rywalki i to dzięki temu w końcówce osiągnęły wyraźną przewagę. W końcówce cztery punkty zdobyły po asach. Drugi set zaczął się bardzo dobrze, bo od prowadzenia 4:1. Turczynki szybko jednak odrobiły straty, a było im łatwiej, bo przy wyniku 5:4 polska rozgrywająca zderzyła się z koleżanką i musiała zejść z boiska. Nasze przeciwniczki większość serwów kierowały w Zofie Sobanty, starając się wyłączyć naszą liderkę z ataku. Udawało im się to także dlatego, że większość niedokładnych przyjęć kończyło się stratą punktów. Polki próbowały gonić, jednak stać je było tylko na częściowe odrobienie strat.

Jakby mało było kłopotów, na początku trzeciego seta urazu doznała Nadia Siuda, nasza druga rozgrywająca. Zachowała się bardzo dzielnie i mimo rozbitego nosa została na boisku. Gra była wyrównana, a w polskim zespole skuteczna była Martyna Podlaska, która wcześniej zmieniła Zofię Brzozę. Nasza atakująca wspierała Sobanty, jednak gra się Polkom nie kleiła. Przy wyniku 18:22 serwować poszła Sobanty i Polska doprowadziła do remisu 22:22. Wtedy nasza kapitan pomyliła się, a Turczynki nie wypuściły szansy. 

W czwartek - w ostatnim spotkaniu fazy grupowej, Polska zagra z Włochami.

Polska - Turcja 0:3 (14:25, 22:25, 22:25)

Polska: Walczak, Fiedorowicz 5, Jaroń 4, Brzoza 2, Sobanky 12, Serafinowska 5, Drosdowska (libero) oraz Dombrowska 4, Podlaska 11, Siuda 2, Marszłkowicz; nie grały: Ornoch, Chmielewska, Daca (libero)

  • 7
  • 0
  • 9
  • 10
  • 0