SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Angelika Knopek, fot. Piotr Sumara, 8 lipca 2022

VNL w Gdańsku: Słowenia - Iran 0:3

Drugim meczem czwartego dnia turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów było spotkanie obecnych wicemistrzów Europy, Słoweńców, z reprezentacją Iranu. Irańczycy w pierwszym starciu po pięciu setach pokonali Polaków, natomiast Słowenia wygrała z Serbią oraz Bułgarią.

Słowenia – Iran 0:3 (24:26, 14:25, 21:25)

Pierwszego seta od kilku dobrych zagrywek rozpoczęli siatkarze Iranu, Słoweńcy jednak nieźle radzili sobie w przyjęciu, w związku z czym przez większość czasu żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie bezpiecznej przewagi punktowej (12:11). Dopiero w końcówce seta zawodnikom Marka Lebedewa udało się wyjść na trzypunktowe prowadzenie (20:17), jednak doskonałe zagrania irańskiego atakującego Amina Esmaeilnezhada ostatecznie przyniosły zwycięstwo jego drużynie (26:24).

W drugiej partii inicjatywa od samego początku należała do siatkarzy znad Zatoki Perskiej, którzy ani przez moment nie pozwolili przeciwnikom dojść do głosu (12:5). Słoweńcy zdobyli zaledwie osiem oczek dzięki własnym skutecznym zagraniom (w tym sześć atakiem, jeden blokiem i jeden zagrywką), resztę punktów zawdzięczając błędom Irańczyków, którzy bezlitośnie wykorzystali niemoc rywala (25:14).

W ostatnim secie dzisiejszego spotkania nie zabrakło emocji, co poskutkowało między innymi czerwoną kartką dla Milada Ebadipoura (8:9). Reprezentanci Słowenii wszystkimi siłami próbowali pozostać w grze (12:13), finalnie jednak nie wystarczyło im sił na wyrwanie Irańczykom choćby seta. Ostatnia piłka należała do Mahdiego Jelveha Ghazianiego, który efektownie zakończył spotkanie atakiem ze środka siatki (25:21).

Słowenia: Tonček Štern, Alen Pajenk, Jan Kozamernik, Tine Urnaut, Klemen Čebulj, Dejan Vinčič, Jani Kovačič (L)

Iran: Mahdi Jelveh Ghaziani, Milad Ebadipour, Amir Toukhteh, Amin Esmaeilnezhad, Mohammad Vadi, Amirhossein Esfandiar, Mohammadreza Hazratpourtalatappeh (L)

22817c

  • 4
  • 2
  • 13
  • 0
  • 0
Wrzesień 2022
PN WT ŚR CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
  • 01 Wrz

    Turniej Future Warszawa, Polska

  • 01 Wrz

    CEV U18 ECH - Lutraki, Grecja

    Lutraki, Grecja
  • 02 Wrz

    Turniej Future Warszawa, Polska

  • 02 Wrz

    CEV U18 ECH - Lutraki, Grecja

    Lutraki, Grecja
  • 03 Wrz

    Turniej Future Warszawa, Polska

  • 03 Wrz

    CEV U18 ECH - Lutraki, Grecja

    Lutraki, Grecja
  • 04 Wrz

    Turniej Future Warszawa, Polska

  • 04 Wrz

    CEV U18 ECH - Lutraki, Grecja

    Lutraki, Grecja
  • 14 Wrz

    Mistrzostwa Świata U19- Dikili, Turcja

  • 15 Wrz

    Mistrzostwa Świata U19- Dikili, Turcja

  • 16 Wrz

    Mistrzostwa Świata U19- Dikili, Turcja

  • 17 Wrz

    Mistrzostwa Świata U19- Dikili, Turcja

  • 18 Wrz

    Mistrzostwa Świata U19- Dikili, Turcja

  • 28 Wrz

    Turniej Elite 16 Paryż, Francja

  • 29 Wrz

    Turniej Elite 16 Paryż, Francja

  • 30 Wrz

    Turniej Elite 16 Paryż, Francja