SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Jarosław Bińczyk Fot. cev.eu, 2 marca 2022

Walkowery dla ZAKSY w Lidze Mistrzów

Europejska federacja siatkarska (CEV) zdecydowała, że  Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle ma przyznane walkowery w meczach z Dynamem Moskwa w Lidze Mistrzów.

We wtorek rosyjskie i białoruskie drużyny klubowe i narodowe zostały wykluczone przez FIVB i CEV z wszelkich międzynarodowych rozgrywek (INFORMACJA TUTAJ). Oznaczało to, że nie zostaną rozegrane mecze ZAKSY z Dynamem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Nie było jednak jasne, w jakim formacie kończona będzie Liga Mistrzów. W ćwierćfinale znalazły się dwa rosyjskie zespoły: Dinamo i Zenit Sankt Petersburg, który miał rywalizować z Perugią. Pojawiły się spekulacje, że zostanie zorganizowany turniej z udziałem sześciu klubów, które zostały w rywalizacji.

Europejska federacja przecięła dywagacje informując, że: "W oparciu o zapisy Art. 21.9 Regulaminu Rozgrywek Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV) sześć klubów rosyjskich, wciąż uczestniczących w rozgrywkach europejskich pucharów, a więc: Dynamo Moskwa i Zenit St. Petersburg (w zmaganiach Ligi Mistrzów mężczyzn), Zenit Kazań (uczestnik Pucharu CEV) oraz Dynamo Moskwa, Dynamo Kazań i Lokomotiw Kaliningrad ( w rozgrywkach Ligi Mistrzyń kobiet) przegrywa swoje mecze tej fazy rozgrywek poprzez walkower. Drużynom, które miały rywalizować z rosyjskimi zespołami w przyznane zostały zwycięstwa w obu meczach 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)."

Oznacza to, że ZAKSA jest już w półfinale Ligi Mistrzów i czeka na zwycięzcę rywalizacji między Jastrzębskim Węglem i Cucine Lube Civitanowa. W drugiej części drabinki, Perugia zagra z lepszym z pary Itas Trentino - Berlin Recycling Volleys.

  • 11
  • 0
  • 9
  • 0
  • 1