SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Anna Daniluk, Mariusz Szyszko, montaż: Dariusz Cieszkowski, 7 grudnia 2021

Mikołajki z medalistami (WIDEO)

W poniedziałek, w COS OPO w Spale, Sebastian Świderski spotkał się z medalistami mistrzostw Europy U17 i mistrzami świata w kategorii U19, gratulując im osiągniętych sukcesów. Prezes PZPS nie zapomniał także o plażowiczach: Filipie Lejawie i Aleksandrze Czachorowskim – wicemistrzach Europy U18, w imieniu których pamiątkowe upominki odebrał trener – Damian Kostrzewa.

- To Wy jesteście przyszłością Polskiej Siatkówki i o tym pamiętajcie! - powiedział podczas uroczystości Sebastian Świderski, prezes PZPS. O stronie naukowej nie zapomniał za to dyrektor NLO SMS PZPS Spała, Jacek MatyszewskiNie ukrywam, że moim celem jest również aby równolegle do celów sportowych były wyniki naukowe.  

Każdy z medalistów, w to mikołajkowe popołudnie oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymał również zegarki ufundowane przez partnera PZPS firmę Xiaomi.

W lipcu reprezentacja Polski U17, prowadzona przez Konrada Copa wywalczyła w Albanii brązowe medale mistrzostw Europy, pokonując w meczu o 3.miejsce drużynę narodową Włoch. Młodzi siatkarze są pierwszym rocznikiem, który przeszedł całą drogę szkoleniową Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Niespełna dwa miesiące później Polska Siatkówka święciła kolejne triumfy. Najpierw w wielkim stylu po tytuł mistrzów świata U19 sięgnęła kadra prowadzona przez Michała Bąkiewicza, a kilka dni później na podium mistrzostw Europy stanął plażowy duet: Filip Lejawa i Aleksander Czachorowski. Ten rok był więc szczególnie medalodajny dla młodzieżowych reprezentacji Polski.

 

  • 18
  • 0
  • 6
  • 0
  • 0