SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 2 grudnia 2021

PlusLiga: zapowiedź 10. kolejki

Lider tabeli PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra z GKS-em Katowice na inagurację dziesiątej kolejki i będzie faworytem tego spotkania. Klubowy Mistrz Europy spisuje się bardzo dobrze w tym sezonie, świetnie wystartował w Lidze Mistrzów i nie powinien mieć problemów z pokonaniem kolejnego rywala. Strata przez gospodarzy choćby jednego punktu będzie dużą niespodzianką.

Najciekawiej w najbliższej kolejce powinno być w Iławie, gdzie czwarty w tabeli Indykpol AZS Olsztyn podejmie drugiego w klasyfkacji Jastrzębskiego Węgla. Wygrana gospodarzy, co jest całkiem możliwe, pozwoli im zrównać się punktami z wiceliderem. Naprzeciwko olsztyńskiej drużyny stanie Jan Hadrava, który w przeszłości zebrał wiele pochwał za grę w Indykpolu AZS. Jego pojedynek z atakującym olszynian Karolem Butrynem będzie dodatkowym smaczkiem w tym meczu.

Trefl Gdańsk zajmuje dwunaste miejsce i pojedzie do Rzeszowa na konfrontację z siódmą Asseco Resovią. Oba zespoły grają poniżej swoich możliwości, zawodzą oczekiwania swoich sympatyków. Dla gdańszczan będzie to znakomita okazja na przełamanie, dla gospodarzy doskonała okazja do poprawienie nadszarpniętego wizerunku po ostatniej porażce z beniaminkiem LUK Lubin.

Kolejkę zakończy starcie Projektu Warszawa z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Ten mecz ma wielu zwolenników do miana "wydarzenia kolejki." 6 grudnia w Torwarze będziemy świadkami także ciekawego pojedynku między dwoma serbskimi zawodnikami - Urośem Kovaceviciem (goście) i Dusanem Petkoviciem (gospodarze). Obaj panowie zdobywali wspólnie medale w młodzieżowych reprezentacjach Serbii. Co prawda tego drugiego nie było w Moskwie na spotkaniu LM z Dynamem (3:2), ale kibice liczą, że w pełni sił wybiegnie w Mikołajki na boisko i przyczyni się do stworzenia ciekawego siatkarskiego widowiska.

Program 10. kolejki:
piątek
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - GKS Katowice 17:30

sobota
Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel 14:45
PGE Skra Bełchatów - Ślepsk Malow Suwałki 17:30

niedziela
Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk 14:45
LUK Lublin - Cerrad Enea Czarni Radom 17:30
Stal Nysa - Cuprum Lubin 20:30

poniedziałek
Projekt Warszawa - Aluron CMC Warta Zawiercie 20:30

  • 8
  • 0
  • 14
  • 0
  • 0