SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Kamil Składowski fot. Piotr Sumara, 24 listopada 2021

Wielkie emocje przed losowaniem TAURON Pucharu Polski Kobiet 2022

W piątek 26 listopada w Magazynie „7 Strefa” przeprowadzone zostanie losowanie 1/8 finału TAURON Pucharu Polski w Piłce Siatkowej Kobiet im. Andrzeja Niemczyka. Poznamy osiem par, które powalczą o miejsce w turnieju finałowym. Wszystkie dwanaście ekip TAURON Ligi i cztery zespoły z wcześniejszych rund będą rywalizować o miejsce w Final Four. Będzie ono rozgrywane w dniach 26 i 27 marca 2022 roku.

W tej edycji pucharowej rywalizacji biorą udział wszystkie drużyny TAURON Ligi oraz cztery ekipy z niższych klas rozgrywkowych, wyłonione w drodze eliminacji.

– Bardzo nam na tym zależało, by w walce o TAURON Puchar Polski mogło wziąć udział jak najwięcej drużyn – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – W tej edycji udało się znaleźć odpowiednio dużo wolnych terminów, by zagrały wszystkie drużyny z TAURON Ligi i by każda z nich miała prawo marzyć o końcowym triumfie. Spodziewamy się wielkich emocji już od 1/8 finału. Życzę wszystkim ekipom powodzenia i do zobaczenia w marcu z najlepszymi w trakcie turnieju finałowego. O tym, gdzie odbędzie się to święto ligowej siatkówki poinformujemy w późniejszym terminie – dodaje prezes Popko.

Losowanie można będzie obejrzeć w Magazynie „7 Strefa” w Polsacie Sport, program rozpoczyna się w najbliższy piątek, o godz. 16. Będzie to premiera programu. Ceremonię losowania poprowadzą dziennikarki i dziennikarze Polsatu Sport, a nad jej przebiegiem będzie czuwać specjalna komisja, która potwierdzi prawidłowość oraz ważność przeprowadzonego losowania.

W jaki sposób losowanie będzie przebiegało? Najpierw w jednym z pojemników umieszczonych zostanie 16 kul, a w nich znajdą się nazwy wszystkich 12 klubów TAURON Ligi oraz 4 klubów z eliminacji. W drugim naczyniu będzie 8 numerów meczów 1/8 finału (od 16 do 23). Kolejno będzie losowana jedna kula z pojemnika z nazwami drużyn i z drugiego kula z numerem meczu. W ten sposób każda z drużyn trafi do konkretnego meczu z numerem od 16 do 23 i zostanie umieszczona na diagramie rozgrywek (w drugim pojemniku każdy z numerów meczu będzie umieszczony podwójnie, by wyłonić pary meczowe). Właśnie według diagramu będą prowadzone rozgrywki aż po sam finał. Czyli według diagramu powstaną pary kolejnych rund, kolejno 1/8 finału (mecze 26 lub 29 stycznia 2022), 1/4 finału (23 lutego 2022) oraz półfinały i finał (26-27 marca 2022 roku).

W wyniku całego losowania powstanie zatem 8 par meczowych, a gospodarzami meczów 1/8 finału będą zespoły z niższych klas rozgrywkowych lub wyżej sklasyfikowane w tabeli końcowej sezonu rozgrywkowego 2020/2021.

Mecze 1/8 finału TAURON Pucharu Polski zaplanowano na 26-29 stycznia 2022 roku.

Drużyny biorące udział w losowaniu TAURON Pucharu Polski Kobiet im. Andrzeja Niemczyka:

12 zespołów z TAURON Ligi:
Grupa Azoty Chemik Police, Developres BELLA DOLINA Rzeszów, ŁKS Commercecon Łódź, Grot Budowlani Łódź, E.LECLERC MOYA Radomka Radom, IŁ Capital Legionovia Legionowo, UNI Opole, #VolleyWrocław, BKS BOSTIK Bielsko-Biała, Energa MKS Kalisz, Joker Świecie, Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz.

4 zespoły z eliminacji: Asotra Płomień Sosnowiec, LOS Nowy Dwór Mazowiecki, Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów, LTS Legionovia Legionowo.

Sponsorem Tytularnym rozgrywek jest firma TAURON Polska Energia S.A.

∂ Wszystko o Sponsorze Tytularnym: https://www.tauron.pl/dla-domu

  • 9
  • 0
  • 7
  • 0
  • 1