SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

JU, foto: Gdańsk, 30 lipca 2021

Gdańsk – miasto siatkówki

CEV Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2021 będą kolejnym ważnym międzynarodowym wydarzeniem siatkarskim w stolicy Pomorza. Najświeższym, które mamy jeszcze w pamięci, to turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Dwa lata temu w ERGO ARENIE Biało-Czerwoni zdystansowali Francję, Słowenię i Tunezję i dzięki temu grają obecnie w turnieju olimpijskim Tokio 2020.

Na co dzień Gdańsk żyje jednak siatkówką ligową, a dokładniej PlusLigą. Gdańskie Lwy, czyli Trefl Gdańsk jest siatkarską wizytówką miasta. Historia klubu sięga roku 2005. Rok później siatkarze ze stolicy Pomorza awansowali do I ligi a od sezonu 2007/2008 po raz pierwszy zagrali w najwyższej klasie rozgrywkowej, by po przerwie wrócić do niej w roku 2010.

Gdańszczanie kochają siatkarzy, czego dowodem jest sytuacja sprzed kilku lat, kiedy to z finasowania wycofał się sponsor tytularny. Wówczas na apel władz klubu odpowiedzieli mieszkańcy miasta i regionu wpłacając datki pozwalające na utrzymanie drużyny w trudnym momencie. Najwierniejszym sojusznikiem Trefla pozostają gdański samorząd, który od lat wydatnie wspiera klub.

Najlepsze sezony gdańskiego klubu to 2024/2015, kiedy to gdańszczanie zdobyli Puchar Polski i srebro mistrzostw kraju, rok później przypieczętowali dobry czas Superpucharem Polski oraz 2017/2018 zakończony Pucharem Polski i brązowym medalem mistrzostw Polski. Na arenie międzynarodowej gdańszczanie występowali dwukrotnie w Lidze Mistrzów docierając do 1/12 finału w sezonie 2015/2016 i 1/8 finału w sezonie 2018/2019, a zawsze na drodze do kolejnej fazy stawał rosyjski Zenit Kazań. Bilans Trefla w europejskich pucharach to 11 zwycięstw i 5 przegranych.

W barwach Trefla grało wielu znakomitych zawodników, choć nigdy nie była to drużyna gwiazd. Nie mniej takie nazwiska, jak Jakub Bednaruk, Piotr Gacek, Wojciech Grzyb, Marcin Janusz, Jakub Jarosz, Łukasz Kadziewicz, Lukas Kampa, Łukasz Kruk, Mateusz Mika, Maciej Muzaj, Piotr Nowakowski, Damian Schulz, Artur Szalpuk, Wojciech Żaliński, Michał Żurek dowodzą, że Trefl to klub chętnie wybierany przez czołowych siatkarzy. W ostatnim sezonie klub z Gdańska zaskoczył transferem Mariusza Wlazłego z PGE Skry Bełchatów. Najlepszy atakujący i MVP Mistrzostw Świata 2014 po raz pierwszy w karierze zdecydował się na zmianę barw klubowych. Zapewne duża w tym zasługa obecnego trenera Gdańszczan – Michała Winiarskiego, który od dwu lat prowadzi drużynę ze stolicy Pomorza i dowodzi, że jest szkoleniowcem z ogromnym potencjałem.

Trefl Gdańsk od wielu lat jest jednym z czołowych klubów prowadzących szkolenie siatkarskiego narybku. Młodzież z Gdańska regularnie zdobywa medale w kategoriach młodzików, kadetów i juniorów. To ogromny kapitał gdańskiego klubu i Polskiej Siatkówki.

Gdańsk obok Krakowa i Katowic będzie Miastem - Gospodarzem CEV Mistrzostw Europy Mężczyzn. W stolicy Pomorza rozegrane zostaną spotkania 1/8 i ¼ finału (11-14 września).

Bilety: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/siatkowka/

  • 5
  • 0
  • 5
  • 0
  • 0