SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

FIVB, 8 lipca 2021

WT Gstaad: wygrane i awans polskich par

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek oraz Piotr Kantor z Bartoszem Łosiakiem wygrały swoje mecze i awansowały do dalszych gier. W drugiej rundzie są już Grzegorz Fijałek i Michał Bryl.

Polskie siatkarki po zaciętej walce pokonał Ksenię Dabiżę i Darię Rudych (Rosja) 2:1 (29:27, 21:23, 15:11). Do połowy pierwszego seta inicjatywa należała do naszych zawodniczek, które prowadziły 15:12. Potem nastąpił ich słabszy okres gry i rywalki wyrównały na po 16. Do końca trwała zacięta walka, z której zwycięsko wyszły Wojtasik i Kociołek. Na początku drugiej partii polska para prowadziła 7:3. Następnie Rosjanki wyrównały i wygrały po zaciętej grze. W tie breaku nasz duet był wyraźnie lepszy, prowadząc w jego połowie 8:6.

Rywalami Kantora i Łosiaka byli znakomici Holendrzy Alexander Brouwer i Robert Meeuwsen. Rywale pewnie wygrali pierwszego seta. W kolejnych Polacy stoczyli twardy i zwycięski bój, wygrywając 2:1 (14:21, 21:19, 15:12).

  • 6
  • 3
  • 21
  • 0
  • 0