SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

MR fot. Maciej Goclon/tauronliga.pl, 6 kwietnia 2021

TAURON Liga: Developres SkyRes Rzeszów w finale

O awansie do finału TAURON Ligi zadecydował trzeci mecz, trzymający w napięciu do końcowego gwizdka. Po ostatniej piłce z awansu cieszył się Stephane Antiga i jego siatkarki, które pierwszy mecz finałowy z zespołem z Polic zagrają już w najbliższą sobotę.

Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 3:1 (22:25. 25:20, 25:17, 30:28)

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry. Widać było, że oba zespoły zdając sobie sprawę z wysokiej stawki meczu i nie zrezygnują z walki o żadną piłkę. Obie drużyny nie były w stanie zdobyć większej przewagi punktowej. Oprócz udanych ataków, zdarzały się jednak dość częste błędy. Dobre akcje blokiem ŁKS-u zmuszały rzeszowskie zawodniczki do wielokrotnie ponawianych ataków. W decydującej fazie meczu niewielką przewagę zdobyły zawodniczki z Łodzi. Najskuteczniejsze w zdobywaniu punktów były:  Anna Kalandadze, Klaudia Alagierska i Katarina Lazovic. Ambicja rzeszowskich zawodniczek nie była w stanie zrekompensować skuteczności łodzianek. Ostatecznie pierwszy set zakończył się wynikiem 25:22 dla siatkarek ŁKS Commercecon Łódź.

Podobnie jak w pierwszej odsłonie meczu, drugi set rozpoczął się naprzemiennie zdobywanie punktów. Wyższą przewagę udało się zdobyć zawodniczkom rzeszowskim przy stanie 10:7. Skuteczna gra Anny Stencel umożliwiła Developers Skyres wygrywanie ważnych punktów. Jednak po krótkiej chwili kilka błędów gospodyń spowodowało wyrównanie stanu meczu 15:15, Gdy wydawało się, że ponownie rozpocznie się wyrównana gra punkt za punkt, atak w antenkę Anny Kalandadze i skuteczny blok Kiery Van Ryk doprowadził do przewagi gospodyń 18:15. W decydującej fazie seta skutecznie funkcjonował blok ŁKS. Najczęściej nie były to bloki punktowe. Jednak zawodniczki Developers bardzo często potrzebowały kilku ataków do zdobycia punktu. Nie wystarczyło to jednak do wygrania seta. W końcówce pewny atak Jeleny Blagojevic i as serwisowy Anny Stencel zapewnił zwycięstwo Developers Skyres Rzeszów 25:20. Było to pierwszy, w całym półfinałowym trójmeczu, zwycięski set zespołu, który jest gospodarzem meczu. 

Inaczej niż w poprzednich setach, trzecia odsłona meczu nie rozpoczęła się od wyrównanej gry. Dzięki ogromnej determinacji zawodniczki Developers Skyres Rzeszów zdobyły przewagę 6:2. Łodzianki robiły wszystko żeby odrobić straty. Udało im się to dość szybko, bo przy stanie 9:9. Jednak po chwili 3 zdobyte kolejno punkty pozwoliły odzyskać prowadzenie gospodyniom z Rzeszowa. W tym momencie meczu pojawiły się duże trudności w skutecznym odbiorze zagrywki przez zespół ŁKS. Po drugiej stronie siatki poprawiła się natomiast skuteczność. Francuzka zawodniczka rzeszowskiego zespołu -  Juliette Fidon-Lebleu która popełniła w poprzednich setach sporo błędów, zaprezentowała w trzeciej partii znakomitą serię skutecznych ataków i bloków. W kolejnych rozgrywanych piłkach powiększała się przewaga się punktowa przewaga gospodyń. Trzeci set zakończył się wyraźnym zwycięstwem Developers Skyres Rzeszów 25:17.

Porażka w poprzednich dwóch setach zmobilizowała zawodniczki z Łodzi do ambitnego rozpoczęcia czwartej partii. Silna zagrywka i skuteczne ataki doprowadziły do prowadzenia ŁKS 6:2. Rzeszowianki z ogromną determinacją przystąpiły do odrabiania strat. Doświadczenie zawodniczki Developers, Jeleny Blagojevic pozwoliło jej na zdobywanie ważnych punktów w bloku. Wyrównanie udało się osiągnąć zawodniczkom z Rzeszowa przy stanie 10:10. Po chwili błędy w ataku ŁKS i skuteczna gra blokiem Rzeszowianek umożliwiła objęcie prowadzenia przez zespół gospodyń 16:12  Gdy wydawało się, że wysoka przewaga w czwartym secie oznacza bliski koniec meczu, skuteczne zagrywki Anny Kalandadze i ambitna gra łodzianek doprowadziła do prowadzenia ŁKS 17:16. Od tego momentu rozpoczęła się wyrównana walka punkt za punkt. Znakomitą partię rozgrywała atakująca ŁKS Katarzyna Zaroślińska-Król.  Właśnie jej skuteczne ataki doprowadziły do dwóch piłek setowych. Niestety zespół z Łodzi popełnił w tym kluczowym momencie meczu błędy w ataku i odbiorze. Doprowadziło to po chwili rzeszowianki do piłki meczowej. ŁKS obronił się dzięki kolejnemu skutecznemu atakowi Zaroślińskiej-Król. Jeżeli poprzednie mecze półfinałowe rzeszowianek i łodzianek nie były zbyt emocjonujące to końcówka czwartego seta mogła obdzielić dramaturgią kilka siatkarskich spotkań. Set i mecz zakończył się skutecznym atakiem Jeleny Blagojevic. Developers Skyres Rzeszów zwyciężył 30:28 i awansował do finału Tauron Ligi.  

Statystyki tutaj

  • 9
  • 1
  • 19
  • 0
  • 0