SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, gov.pl, 18 lutego 2021

Inwestycja w sukces...

Podczas czwartkowego briefingu medialnego z udziałem Piotra Glińskiego – Wicepremiera, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Anny Krupki – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Ryszarda Czarneckiego – Wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej poinformowano, iż decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego przyznano Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej środki na pokrycie kosztów licencji na CEV Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn, które odbędą się we wrześniu w Polsce, Czechach, Estonii i Finlandii.

Polski rząd wesprze finansowo organizację CEV Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn 2021 (CEV EuroVolley 2021). Zgodnie z zarządzeniem Premiera Mateusza Morawieckiego, na wniosek Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Piotra Glińskiego, Polski Związek Piłki Siatkowej otrzyma dofinansowanie na organizację imprezy w wysokości 1,2 mln euro (ponad 5,4 mln zł).

Premier Mateusz Morawiecki już we wrześniu 2019 r. zapowiedział, że polski rząd wesprze walkę Polski o organizację siatkarskich Mistrzostw Europy Mężczyzn 2021 i siatkarskich Mistrzostw Świata Kobiet 2022. Zapowiedź finansowych gwarancji rządowych była ważnym argumentem za przyznaniem Polsce tych imprez. Decyzja o udzieleniu dofinansowania organizacji CEV Mistrzostw Europy 2021 mężczyzn to realizacja zapowiedzi władz RP i konsekwentne działania rządu mające na celu wspieranie polskiego sportu.

Dofinansowanie przyznane ze środków rezerwy ogólnej budżetu państwa wyniesie 5 452 320,00 zł (1 200 000 euro). Przeznaczone jest na Wspieranie promocji sportu poprzez dofinansowanie organizacji w Polsce CEV Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn w roku 2021 (CEV EuroVolley 2021) w ramach realizacji zadania publicznego pn. Wspieranie promocji sportu poprzez dofinansowanie imprez mistrzowskich oraz międzynarodowych zawodów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, organizowanych w Polsce w roku 2021.

Chcemy potwierdzić organizację Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn w Polsce. Odbędą się one we wrześniu w czterech krajach – w Polsce, Estonii, Czechach i Finlandii. W naszym kraju, w trzech miastach, rozegranych zostanie 25 spotkań. Polacy kochają siatkówkę, a polski rząd zrealizował swoje zobowiązanie, jeszcze z roku 2019, sprzed sytuacji pandemicznej. Mimo że pandemia nie odpuszcza, zorganizujemy tę imprezę, ponieważ tam, gdzie jest to możliwe, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, powinniśmy starać się funkcjonować w miarę normalnie – powiedział podczas konferencji prasowej w siedzibie Ministerstwa Sportu Wicepremier Piotr Gliński. – Premier Mateusz Morawiecki, w ramach rezerwy budżetowej, przyznał 1 200 000 euro na licencję CEV konieczną do organizacji tej imprezy – dodał Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Podczas CEV Mistrzostw Europy Polska po raz kolejny stanie się sercem europejskiej siatkówki. To bardzo ważne wydarzenie – gratuluję panu Ryszardowi Czarneckiemu, wiceprezesowi ds. międzynarodowych Polskiego Związku Piłki Siatkowej, takiego wyróżnienia dla polskiej siatkówki. Wywiązujemy się z obietnic. Premier Mateusz Morawiecki zapewniał o wsparciu dla polskiej siatkówki, także o wsparciu dla tej imprezy, już we wrześniu 2019 roku – powiedziała Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu, Anna Krupka.

Chciałbym podziękować polskiemu rządowi za konsekwencję i przychylny dla siatkówki klimat. Rządowe wsparcie umożliwia nam organizację nie tylko CEV Mistrzostw Europy 2021 mężczyzn, czy FIVB Mistrzostw Świata 2022 kobiet, lecz także walkę o kolejne licencje - stwierdził Członek Prezydium Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Wiceprezes PZPS do spraw międzynarodowych, Ryszard Czarnecki.

CEV Mistrzostwa Europy (CEV EuroVolley Men) w piłce siatkowej mężczyzn 2021

CEV Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn odbędą się w dniach 1-19 września 2021 roku. Zagrają w nich 24 drużyny. Polska zorganizuje ten turniej wraz z Czechami, Estonią i Finlandią.

Mecze CEV EuroVolley Men 2021 rozgrywane będą w trzech polskich miastach: spotkania fazy grupowej odbędą się w Krakowie, cztery mecze 1/8 i dwa mecze 1/4 finału w Gdańsku, zaś półfinały oraz mecze o brązowy medal i wielki finał - w Katowicach. Łącznie w Polsce planowanych jest 25 meczów, w tym około 6-10 z udziałem reprezentacji Polski. Poza trzema polskimi miastami mecze EuroVolley Men 2021 odbywać się będą także w Ostrawie, Tallinnie i Tampere.

W CEV Mistrzostwach Europy 2021 uczestniczyć będą 24 drużyny, które zostaną podzielone na cztery grupy. Wśród startujących zespołów zagwarantowane miejsca mają kraje-gospodarze, a także osiem najlepszych ekip ME 2019, a więc: Serbia, Słowenia, Francja, Rosja, Włochy, Ukraina, Niemcy i Belgia. Stawkę uzupełni 12 drużyn wyłonionych podczas kwalifikacji.

Polska otrzymała tytuł organizatora EuroVolley już po raz trzeci - w 2013 roku współorganizowaliśmy mistrzostwa z Danią, w 2017 r. byliśmy samodzielnym gospodarzem czempionatu.

  • 7
  • 1
  • 22
  • 1
  • 0