SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FG, fot. CEV, 10 lutego 2021

LM: Verva Warszawa Orlen Paliwa - Leo Shoes Modena 3:2

 

Niepokonana w grupie D Modena rozpoczęła mecz z zajmującą drugą pozycję Vervą wiedząc, że każde zwycięstwo jest gwarancją gry w ćwierćfinale Ligi Mistrzów i mając w pamięci niedawne trzysetowe zwycięstwo nad warszawską drużyną. Losy tego spotkania potoczyły się jednak zupełnie inaczej.

Mecz rozpoczął się w sposób bardzo wyrównany i żadna ze stron nie mogła oderwać się od rywali na więcej niż jeden punkt. Pierwsza mozolnie przewagę wypracowała Modena, jednak zespół Andrei Anastasiego doprowadził do wyrównania, najpierw na 15:15, by za chwilę znów gonić włoską drużynę z 15:18 na 18:18. Błędy serwisowe padały po obu stronach siatki, ale w końcówce skuteczniejsza była Modena (25:20).

Zacięta walka punkt za punkt trwała przez cały przebieg seta numer dwa, w którym najskuteczniej punktowali Bartosz Kwolek do spółki z Michałem Superlakiem. Siatkarze trenera Anastasiego popełnili tym razem znacznie mniej błędów i dotarli cało do końcówki, w której pokazali mocne nerwy, broniąc dwie piłki setowe z włoskiej strony a następnie wykorzystując pierwszą szansę na skończenie tej partii 27:25.

Zawodnicy trenera Bertiego zbierali siły jeszcze w początkowej fazie trzeciego seta, później jednak rozpoczęli marsz ku zwycięstwu, prowadząc bezpiecznie, kilkoma punktami (w pewnym momencie nawet 19:13). Włoski zespół nieco lepiej wypadał w zagrywce, a różnica we własnych błędach obu drużyn wystarczyła Modenie do zakończenia tej odsłony 25:22, pomimo zaledwie 37% skuteczności w ataku.

Czwarty set był więcej niż przeciwieństwem poprzedniego - po kilku pierwszych akcjach zaczął zamieniać się w całkowicie jednostronne przedstawienie polskiego zespołu, a jedną z głównych ról grał Bartosz Kwolek, który sukcesem zakończył każdy z sześciu swoich ataków, dodając do tego jeszcze asa serwisowego i punktowy blok. Od połowy seta warszawianie mieli już pięcio, a wkrótce już siedmiopunktową przewagę, całkowicie neutralizując włoskich rywali skutecznością ataku i bloku. Wynik 25:18 przedłużał mecz o tie-breaka.

W partii dodatkowej Modena nie wytrzymała presji, pogrążając swoje szanse błędami serwisowymi i autowymi atakami, których ustrzegli się gracze Vervy, zapisujący na swoim koncie ważne zwycięstwo. Warszawa dorównała tym pozostającej na pierwszym miejscu tabeli Modenie liczbą zwycięstw i ustępuje liderom tylko jednym punktem. Bartosz Kwolek został najlepiej punktującym zawodnikiem meczu, zdobywając aż 25 punktów (o 11 więcej niż drugi w kolejności Daniele Mazzone) i zdecydowanie prowadziąc wśród atakujących tego spotkania. Damian Wojtaszek prowadził w statystykach przyjęcia (47%) przed Jenią Grebennikovem (43%). 

W czwartek o 20:30 Verva Warszawa Orlen Paliwa zmierzy się z Kuzbassem Kemerowo.

Wyniki, relacja punktowa, statystyki: http://statystyki.pzps.pl/

Galeria: https://inside.cev.eu/

Verva Warszawa Orlen Paliwa - Leo Shoes Modena 3:2 (20:25, 27:25, 22:25, 25:18, 15:10)

Verva Warszawa Orlen Paliwa: Kwolek, Trinidad de Haro, Wrona, Nowakowski, Grobelny, Superlak, Wojtaszek (L) oraz Szalpuk
Trener: Andrea Anastasi

Leo Shoes Modena: Petrić, Stanković, Christenson, Vettori, Mazzone, Lavia, Grebennikov (L) oraz Karlitzek, Porro, Estrada Mazorra, Buchegger
Trener: Oscar Berti

  • 32
  • 2
  • 27
  • 3
  • 3