SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

fot. CEV.eu, 3 lutego 2021

LM: VC Maritza Płowdiw – ŁKS Commercecon Łódź 1:3

W drugim dniu turnieju grupy C w 4. rundzie Ligi Mistrzyń siatkarki ŁKS Commercecon Łódź zmierzyły się z teoretycznie najsłabszym przeciwnikiem. Łodzianki nie zawiodły i pokonały bułgarski VC Maritza Płowdiw 3:1 (26:24, 25:18, 23:25, 25:17). W pierwszym środowym meczu  VakifBank Stambuł pokonał ASPTT Mulhouse VB 3:0 (25:15, 25:13, 25:18).

Pierwsze trzy punkty meczu zdobyły siatkarki z Bułgarii. Łódzkie siatkarki miały problemy ze skutecznością ataku, co skrzętnie wykorzystały rywalki, zwiększając różnicę punktową do 3:7. Przy wyniku 4:10 trener Michał Masek poprosił o pierwszą przerwę. Dzięki skutecznej grze Klaudii Alagierskiej w ataku i bloku gospodynie zmniejszyły straty do 9:12. Katarina Lazović skuteczną kontrą zza trzech metrów doprowadziła do remisu po 17. Łodzianki odzyskały pewność siebie i rozstrzygnęły zaciętą pierwszą partię na swoją korzyść.

W drugim secie długo trwała wyrównana gra. Dopiero przy zagrywce Lazović siatkarki ŁKS wyszły na prowadzenie 12:9. Od tego momentu zarysowała się ich wyraźna przewaga, zwieńczona udanym podwójnym blokiem w ostatniej akcji tego seta. Po zmianie stron nastąpiła powtórka wydarzeń z pierwszej partii. Bułgarki objęły prowadzenie, które urosło już do stanu 4:8. I ponownie łodzianki cierpliwie odrabiały straty doprowadzając najpierw do remisu po 11, a dzięki kąśliwej zagrywce Lazović wyszły na dwupunktowe prowadzenie. W dramatycznej końcówce łodzianki odrobiły trzy punkty straty, ale seta nie zdołały wygrać.

Po trzyminutowej przerwie gospodynie rozdrażnione kontrowersyjnymi decyzjami sędziów wyładowały swoją złość na boisku. Dzięki dobrej grze w obronie i dynamicznym atakom wyszły na prowadzenie 7:3, którego nie oddały do ostatniej akcji, zdobywając cenne trzy punkty.

Awans do ćwierćfinałów CEV Ligi Mistrzyń uzyskają zespoły z pierwszych miejsc tabeli poszczególnych grup oraz trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc, z najlepszym bilansem.

W czwartek o 20:30 ŁKS Commercecon Łódź zmierzy się z ASPTT Mulhouse. Mecz będzie można obejrzeć na sportowych antenach Polsatu oraz w serwisie IPLA.

VC Maritza Płowdiw - ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (24:26, 18:25, 25:23, 17:25)

ŁKS Commercecon Łódź: Wójcik, Lazović, Ninković, Bongaerts, Alagierska, Zaroślińska-Król, Saad (L) oraz Pacak, Kalandadze
Trener – Michał Masek

VC Maritza Płowdiw: Milanova, Kamenova, Paskova, Barakova, Carbajal, Todorova (L) oraz Chausheva, Drumeva, Dudova 
Trener: Lazar Lazarov

Wtorkowe wyniki w grupie C:

ŁKS Commercecon Łódź - VakifBank Stambuł 0:3 (21:25, 19:25, 20:25)

VC Maritza Płowdiw  - ASPTT Mulhouse VB 1:3 (23:25, 25:22, 22:25, 22:25)

Najlepsze momenty poprzedniego spotkania ŁKS-u z VC Martiza Płowdiw można obejrzeć tutaj:

  • 6
  • 2
  • 21
  • 0
  • 1