SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Ela Poznar, fot. CEV, 10 grudnia 2020

LM: Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle - Lindemans Aalst 3:0

W ostatnim meczu turnieju CEV Ligi Mistrzów, gospodarze Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle bez większych problemów pokonała Lindemans Aalst, z trzema zwycięstwami liderując w tabeli grupy A. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Jakub Kochanowski, który zapunktował 9 razy.

Nikola Grbić w czwartkowym meczu pozwolił odpocząć podstawowym graczom. Świetnie dysponowanego Aleksandra Śliwkę od pierwszego gwizdka zastąpił Adrian Staszewski, a kilkanaście minut póżniej na parkiecie zamiast Łukasza Kaczmarka zameldował się Bartłomiej Kluth. W pierwszym secie świetnie funkcjonowała obrona gospodarzy, a w ataku na wysokim procencie skuteczności grali środkowi Jakub Kochanowski i David Smith. W trzecim zespole ligi belgijskiej najlepiej radził sobie Kamil Rybicki, jednak było to za mało na podjęcie równej walki.

W drugim secie przez chwilę wydawało się, że Lindemans Aalst wskoczyli na wyższy bieg, ale sił wystarczyło im tylko w początkowej części. Trochę spadł poziom gry zarówno w ataku, jak i przyjęciu ZAKSy, co wykorzystali Belgowie. Dwa asy serwisowe Toniuttiego i jeden Kochanowskiego zasiały niepewność również w obronie rywali i w końcówce kędzierzynianie ponownie okazali się zdecydowanie lepsi, zmierzając pewnym krokiem po trzecie zwycięstwo.

Ostatnia partia rozpoczęła się dośc wyrównaną rozgrywką po pbu stronach siatki. Jednak przy wyniku 12-10 dla ZAKSy, gospodarze turnieju wrzucili szósty bieg i odskoczyli aż na sześć punktów, zmuszając trenera Johana Devoghela do poproszenia o przerwę dla jego ekipy. Chwilę później byli mistrzowie Polski pewnie zmierzali po komplet punktów w tym meczu. Spotkanie zakończyli przy niemal 70% skuteczności w przyjęciu i 54% w ataku.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Lindemans Aalst 3:0 (25-19, 25-19, 25-17)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Kochanowski, Toniutti, Staszewski, Semeniuk, Smith, Zatorski (libero) - Kluth, Prokopczuk. Banach, Zawalski. Trener: Nikola Grbić.
Lindemans Aalst: Lecat, Wiltenburg, Oprins, Van Hoyweghen, Van de Voorde, Rybicki, Verstraete (libero) - Van de Velde, Smidl, D'Heer. Trener: Johan Devoghel.

Statystyki meczowe https://www.cev.eu/Competition-Area/MatchStatistics.aspx?ID=39313&setN=0

  • 6
  • 1
  • 15
  • 0
  • 0