SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Eugeniusz Andrejuk, 20 listopada 2020

Grzegorz Klimek: pierwszy start planujemy w Dausze

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) opublikowała projekt kalendarza w siatkówce plażowej na następny sezon. - Jeżeli nic nie ulegnie zmianie, to chcielibyśmy mieć pierwszy start w Dausze w marcu - powiedział trener kadry mężczyzn, Grzegorz Klimek.

Po wrześniowych mistrzostwach Europy w łotewskiej Jurmale nasza kadra mężczyzn miała wolne. - Był czas na odpoczynek mentalny, leczenie mikrourazów. Przed dwoma tygodniami spotkaliśmy się na zgrupowaniu w Spale - informuje Grzegorz Klimek. W miejscowym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz Michał Bryl i Grzegorz Fijałek postaną jeszcze przez tydzień. Następnie udadzą się do OPO COS w Szczyrku, gdzie będą trenować przez kolejne siedem dni.

- Następnie do Bożego Narodzenia będzimy mieć zajęcia motoryczno-siłowe, a na piasek powrócimy po Nowym Roku. Mamy zarys wstępnego kalendarza FIVB na następny sezon i jeżeli nic się nie zmieni, to chcielibyśmy zagrać w marcu Dausze, gdzie planowany jest duży turniej. Wcześniej odbędą się jednogwiazdkowe, ale w nich nie zagramy - mówi Grzegorz Klimek.

Przypomnijmy, że w rozegranych pod koniec sierpnia w Ośrodku Sportów Letnich „Słupna” w Mysłowicach ORLEN Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej w meczu o pierwsze miejsce Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali z Michałem Brylem i Mikołajem Miszczukiem 0:2  (11:21, 20:22).

W czempionacie oraz wiosennych i letnich zgrupwaniach kadry mężczyzn nie brał udziału partner Michała Bryla - Grzegorz Fijałek, który wcześniej pomyślnie przeszedł operację prawego barku i powoli dochodzi do normalnej dyspozycji. - Z rekonwalescencją Grzegorz Fijałka nie śpieszymy się. Mamy dużo czasu, żeby nasz zawodnik osiągnął pełną sprawność - zakończył trener Grzegorz Klimek.

  • 4
  • 2
  • 25
  • 0
  • 0