SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Agata Wasielewska, 21 kwietnia 2017

Polscy kadeci w dniach 22-30 kwietnia zagrają w turnieju finałowym Mistrzostw Europy U-19. - Jesteśmy podekscytowani rangą turnieju, bo to pierwsza nasza impreza na aż tak dobrym poziomie - mówi Sebastian Adamczyk.

Polscy kadeci w dniach 22-30 kwietnia zagrają w turnieju finałowym Mistrzostw Europy U-19. Po przybyciu do węgierskiego Gyor, gdzie Biało-Czerwoni rozegrają wszystkie swoje mecze, w drużynie panował optymistyczny nastrój. - Jesteśmy podekscytowani rangą turnieju, bo to pierwsza nasza impreza na aż tak dobrym poziomie - mówi Sebastian Adamczyk.

Środkowy polskiej ekipy zdaje sobie sprawę z tego, jak wymagający są rywale. - Kiedy zobaczyliśmy losowanie grup, pomyśleliśmy „wow, cztery najlepsze drużyny świata zebrały się w jednej grupie”, bo przecież jesteśmy tu my, są Rosjanie, Włosi i Bułgarzy. Z Rosjanami do tej pory co prawda wygrywaliśmy, więc mam nadzieję, że nadal tak będzie, ale oni zawsze są silną drużyną - tłumaczy.

Oczekiwania względem naszych siatkarzy są spore. Choć trener Maciej Zendeł podkreśla, że to jest inny rocznik niż mistrzowie Europy sprzed dwóch lat, młodzi zawodnicy nie unikną porównań. Starają się jednak zachowywać spokój. - Wszystkie sukcesy rocznika '97 przeszły na nas i ta presja mimo wszystko ciąży. Możemy albo to podtrzymać, albo zaprezentować się gorzej, bo lepiej niestety się nie da. Będziemy więc starać się kontynuować dobre wyniki chłopaków. Musimy tylko pamiętać, żeby nie grać zbyt nerwowo - podsumował Adamczyk.

Jesteśmy też zadowoleni z organizacji, która na razie dobrze funkcjonuje - dodał szkoleniowiec Biało-Czerwonych, chwaląc warunki. Wszystkie reprezentacje zostały ulokowane w komfortowym hotelu w centrum miasta, a droga do hali jest krótka i nieuciążliwa.

Wszystkie mecze naszych reprezentantów (i nie tylko) będzie można oglądać za darmo na http://www.laola1.tv/watch/channel/cev-u19-european-championship-men. Na urządzenia mobilne trzeba jednak wykupić dostęp (szczegóły tutaj).

Terminarz spotkań Biało-Czerwonych:

22 kwietnia, 15.30 Polska – Rosja
23 kwietnia, 20:30 Polska – Włochy
24 kwietnia, 18:00 Polska – Węgry
26 kwietnia, 15:30 Polska – Bułgaria
27 kwietnia, 20:30 Polska – Belgia 

Grupa I: Polska, Węgry, Rosja, Włochy, Belgia, Bułgaria

Grupa II: Słowacja, Turcja, Czechy, Finlandia, Francja, Rumunia

  • 2
  • 1
  • 93
  • 0
  • 15