SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Eugeniusz Andrejuk, 8 grudnia 2016

Od 15 do 18 grudnia w Olecku rozegrane zostaną mistrzostwa Europy Wschodniej kadetek (EEVZA). Poza gospodyniami zagrają zespoły Białorusi, Estonii, Gruzji, Litwy, Łotwy, Rosji i Ukrainy.

Od 15 do 18 grudnia w Olecku rozegrane zostaną mistrzostwa Europy Wschodniej kadetek (EEVZA). Poza gospodyniami zagrają zespoły Białorusi, Estonii, Gruzji, Litwy, Łotwy, Rosji i Ukrainy.

- Najgroźniejszym rywalem wydaje się być Białoruś. Znamy ten zespół. Graliśmy z nim. Białorusinki z tego rocznika występowały już w juniorkach. W kadrze jest kilka interesujących zawodniczek – powiedział trener reprezentacji Polski Grzegorz Wagner.

Nasz szkoleniowiec powołał 16-osobową kadrę na ten turniej, która 10 grudnia przyjedzie na obóz do Olecka. Z tej grupy tylko Magdalena Stysiak, Małgorzata Andersohn, Karolina Wojta i Paulina Krześlak nie są uczennicami Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku.

Uczennice SMS PZPS z tego rocznika biorą udział w rozgrywkach II ligi i są liderkami grupy czwartej. W środę pokonały na wyjeździe STS Sandecję Nowy Sącz 3:1.

Grupa z której Grzegorz Wagner wybierał szesnaście kadrowiczek jest wyrównana pod względem umiejętności. – Jest sporo ciekawych zawodniczek i było z czego dokonywać selekcji. Dobrze to rokuje na przyszłość – dodał trener reprezentacji.

Kadra Polski kadetek na Mistrzostwa Europy Wschodniej (EEVZA) - rocznik 2000 i młodsze

Małgorzata Andersohn
Oliwia Bałuk
Paulina Damaske
Zuzanna Górecka
Aleksandra Gryka
Rozalia Hnatyszyn
Paulina Krześlak
Klaudia Laskowska
Natalia Lijewska
Gabriela Makarowska
Adrianna Rybak
Julia Serowiecka
Magdalena Stysiak
Julia Szczurowska
Karolina Wojta
Paulina Zaborowska

Zawodniczki rezerwowe:  
Julia Mazur
Wiktoria Nowak
Natalia Ślażyńska
Weronika Wojdyła

Kadra szkoleniowa:
Trener Grzegorz Wagner
Asystent trenera Ireneusz Waleczek
Fizjoterapeuta Izabela Krzyżanowska
Asystent trenera Przemysław Pieczyński
Asystent trenera Maciej Dobrowolski
Statystyk Kacper Duda

  • 0
  • 4
  • 60
  • 1
  • 7