SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FG, 11 września 2015

Już za kilka godzin nasi reprezentanci rozpoczną zmagania w turnieju Mistrzostw Świata do lat 21. Jako pierwszy czeka nas mecz przeciwko reprezentacji Rosji.

Już za kilka godzin nasi reprezentanci rozpoczną zmagania w turnieju Mistrzostw Świata do lat 21. Jako pierwszy czeka nas mecz przeciwko reprezentacji Rosji.

Turniej potrwa do 21 września. Na początek biało-czerwoni muszą podołać swoim przeciwnikom w grającej w Tijuanie grupie B:

Rosja – Polska, 11 września, 23:00
Polska – Stany Zjednoczone, 12 września, 23:00
Argentyna – Polska, 13 września, 23:00

Pozostałe grupy to: A (Tijuana): Meksyk, Turcja, Kanada, Egipt; C (Mexicali): Brazylia, Iran, Chiny, Kuba; D (Mexicali): Włochy, Francja, Japonia, Słowenia.

Nasi reprezentanci są na miejscu od środy. Na zawody reprezentacja Polski wybrała się w składzie:

rozgrywający: Krzysztof Bieńkowski, Marcin Komenda
atakujący: Paweł Gryc, Bartłomiej Lipiński
środkowi: Marcin Kania, Bartłomiej Lemański, Bartłomiej Mordyl
przyjmujący: Dominik Depowski, Paweł Halaba, Rafał Szymura, Aleksander Śliwka
libero: Jakub Popiwczak

„Po wielu tygodniach przygotowań jesteśmy gotowi. Wszystko jest w porządku, czujemy się silni i zobaczymy jak to wygląda w praktyce. Wszyscy siatkarze w Polsce czują się teraz mocni po zwycięstwie kadetów w Mistrzostwach Świata i wiele osób uważa, że my także możemy walczyć tu o medale” - mówił już w Meksyku,  na konferencji z innymi trenerami nasz szkoleniowiec Jakub Bednaruk. Natomiast na swoim twitterze tak komentował nastawienie drużyny przed pierwszym meczem, po przedwczorajszym zwycięstwie Polski nad Rosją w Pucharze Świata w Japonii: „Dał nam przykład Bonap... Antiga jak z Rosjanami zwyciężać mamy. To nam da kopa."

Mistrzostwa Świata juniorów w Meksyku można śledzić na oficjalnej stronie turnieju.

  • 3
  • 0
  • 64
  • 0
  • 4