SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

8 września 2015

Meczem z Rosją w Tijuanie reprezentacja Polski rozpocznie udział w mistrzostwach świata juniorów, które rozegrane zostaną od 11 do 21 września. - Po tym spotkaniu będziemy mądrzejsi - powiedział przed odlotem trener biało-czerwonych, Jakub Bednaruk

Dziś do Meksyku odleciała reprezentacja Polski juniorów, która od 11 do 21 września weźmie udział w mistrzostwach świata. Biało-czerwoni ostatnie dni spędzili na konsultacji w Warszawie. Trenowali w Arenie Ursynów, gdzie również rozegrali ostatni sparing, a ich rywalem była AZS Politechnika Warszawska.

- Wszyscy wiemy jak wielkie czeka nas wyzwanie - powiedział trener reprezentacji Polski, Jakub Bednaruk. - W przygotowaniach zrobiliśmy wszystko co zostało zaplanowane. Pierwszy mecz w turnieju zagramy z Rosją, która w naszej dyscyplinie sportu, a szczególnie w kategoriach młodzieżowych, odgrywa kolosalną rolę. Po tym spotkaniu będzie dużo wiadomo, staniemy się znacznie mądrzejsi.

Jakub Bednaruk dodał, że "wygrana może ustawić nas w roli głównego faworyta, porażka mocno skomplikuje nam sytuację." - Trafiliśmy do trudnej grupy, ale znamy swoją wartość. Kilku zawodników jest mocno ogranych w PlusLidze, liznęło dużą siatkówkę - podkreślił nasz szkoleniowiec.

W sierpniu złoty medal mistrzostw świata kadetów zdobyła reprezentacja Polski. - Cieszymy się z sukcesu naszych młodszych kolegów, ale ten wynik nie ma żadnego wpływu na nasze nastroje. Nie odczuwamy presji, że my coś musimy - powiedział trener Bednaruk.

Zapytany czy nie obawia się kłopotów związanych z klimatyzacją i wielkimi upałami w Tijuanie i Mexicali nasz szkoleniowiec odpowiedział, że absolutnie nie. - Bardziej mnie martwią informacje dotyczące strajku naszego przewoźnika i ewentualnej groźby wydłużenia się podróży - powiedział.

Podział na grupy mistrzostw świata juniorów:
A (Tijuana): Meksyk, Turcja, Kanada, Egipt
B (Tijuana): Rosja, Argentyna, USA, Polska
C (Mexicali): Brazylia, Iran, Chiny, Kuba
D (Mexicali): Włochy, Francja, Japonia, Słowenia

Reprezentacja Polski juniorów na mistrzostwa świata:
rozgrywający

Krzysztof Bieńkowski
Marcin Komenda

atakujący
Paweł Gryc
Bartłomiej Lipiński

środkowi
Marcin Kania
Bartłomiej Lemański
Bartłomiej Mordyl

przyjmujący
Dominik Depowski
Paweł Halaba
Rafał Szymura
Aleksander Śliwka

libero
Jakub Popiwczak

  • 3
  • 1
  • 60
  • 1
  • 4