SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

EA, fot. olimpijski.pl, 2 sierpnia 2015

Złoci medaliści turnieju siatkarzy XIII Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Tbilisi wrócili do kraju. Dziś rano samolot w całą polską reprezentacją wylądował w Warszawie.

Dziewięć medali w tym jeden złoty, trzy srebrne i pięć brązowych zdobyli polscy sportowcy w Tbilisi w XIII Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy. Po ten najcenniejszy krążek sięgnęli nasi kadeci, prowadzeni przez trenerów Sebastiana Pawlika i Macieja Zendeła.

Polacy w finale pokonali Bułgarię 3:0, a o triumfie biało-czerwonych dowiedział się cały EYOF. Była to ostatnia konkurencja w programie Festiwalu. Ceremonia dekoracji odbyła się w czasie uroczystości zamknięcia. Naszym mistrzom złote medale wręczył prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki.

Na koniec dnia Andrzej Kraśnicki w towarzystwie członków misji olimpijskiej wręczył naszym medalistom i ich trenerów oraz całym sztabom drobne upominki. Szef PKOl serdecznie podziękował całej reprezentacji i życzył dalszych sukcesów

- Bardzo nas uradował ten sukces. Chłopaki po raz kolejny pokazali dobrą grę. Dodatkowo cieszyliśmy się, że to właśnie w takich okolicznościach rozbrzmiewał Mazurek Dąbrowskiego. Przylecieliśmy do Warszawy z półtoragodzinnym opóźnieniem, byliśmy nieziemsko zmęczeni, ale szczęśliwi - powiedział II trener polskiego zespołu, Maciej Zendeł.

W środę wieczorem reprezentacja kadetów spotka się w Warszawie, a dzień później w Arenie Ursynów będzie miała trening. W czwartek wieczorem via Frankfurt nad Menem odleci do Buenos Aires na mistrzostwa świata kadetów.


  • 2
  • 2
  • 82
  • 0
  • 11