W piątek rozstrzygnie się, kto awansuje do półfinałów mistrzostw Polski juniorów, rozgrywanych w Mrzeżynie.
Patronem turnieju jest Grupa Orlen.
Po dwóch dniach rywalizacji czyste konto zachowali jedynie Energa Trefl Gdańsk i AKS V LO Rzeszów.
Zapraszamy do śledzenia oficjalnej strony turnieju: https://juniorzymmp.volleystation.com/pl/
Transmisje spotkań dostępne będą na kanale Polska Siatkówka w serwisie YouTube.
Grupa A: Gwardia Wrocław - Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:3 (25:22, 19:25, 25:19, 18:25, 11:15), MVP: Jakub Przybyłkowicz
Dzień rozpoczął się od wielkich emocji – w meczu Gwardii Wrocław z Lechią Tomaszów Mazowiecki zwycięzca awansował do półfinału i pozostawał w grze o medale. W mecz lepiej weszli siatkarze Gwardii Wrocław, którzy od początku ryzykowali na zagrywce. Dobra gra w polu serwisowym opłaciła się także w drugiej części seta, kiedy presję na rywalach wywarł Kamil Łapszyński uciekając z wyniki 14:14 do 18:14. Taka przewaga wystarczyła wrocławianom do bezpiecznego zamknięcia tej partii i objęcia prowadzenia w meczu. W drugiej odsłonie szala przechyliła się na stronę Lechii i to jej zawodnicy, trzymali rywali w szachu. Dobrze wyglądała praca Jakuba Przybyłkowicza ze skrzydłowymi, a dodatkowo rozgrywający Tomaszowa raczył kibiców swoją skuteczną grą w ofensywie. O remisie w spotkaniu przesądził błąd w ataku Antoniego Laszkiewicza. Trzecią partię ustawiły zagrywki Kacpra Gajdy, który trzykrotnie ustrzelił Patryka Głowę i raz Dawida Wojtalczyka (12:5). Choć tomaszowianie próbowali odrobić stratę, punktowy blok Gajdy zamknął tę część meczu. Na początku czwartego seta Lechia zanotowała serię, przy zagrywkach Jakuba Przybyłkowicza (8:3). Rozgrywający z Tomaszowa grał coraz odważniej, nie zdradzając speszenia obecnością Nikoli Grbicia, który przecież powołał go do pracy w sezonie 2026. W końcówce swoje punkty dołożył Igor Ślązak, przykładając się do triumfu Lechii. Tie-break przyniósł nam wyrównaną walkę (8:8, 10:10). W kluczowym momencie dwa „oczka”, najpierw atakiem a potem blokiem zdobył Gajda, dzięki czemu drużyna z Tomaszowa wyrwała się klinczu (13:11). Punkt na wagę zdobył Jakub Przybyłkowicz, kończąc atak. To właśnie w jego ręce trafiła statuetka MVP. Rozgrywający zdobył w tym meczu 11 punktów, w tym aż 9 w ofensywie.
Grupa A: Budmar AZS Stoelzle Częstochowa - Energa Trefl Gdańsk 0:3 (21:25, 19:25, 22:25), MVP: Adam Potempa
To spotkanie ustawiało ostateczną kolejność w grupie i przesądzało o tym, o które miejsce zagrają częstochowianie. Siatkarze Trefla byli już spokojni o awans, a korzystny bilans setów zapewniał im pierwszą lokatę w grupie A. Faworytem meczu był zespół z Pomorza, który od pierwszych piłek wywiązywał się z tej roli (4:1). Jedynie w środku seta AZS zniwelował stratę do jednego „oczka” (13:14), ale nie udało mu się przełamać rywali i objąć prowadzenia. Partię zakończył udany atak Igora Nurkiewicza. W secie drugim Mariusz Łobacz dał pograć dotychczasowym rezerwowym, a na boisku w pełnym wymiarze pojawili się: Arkadiusz Wlazły, Łukasz Piotrowicz i Olgierd Skóra. Gra w największym stopniu spoczywała jednak na Adamie Potempie, który prezentował dziś bardzo dobrą dyspozycję. W trzeciej partii gdańszczanie dali się rozegrać rywalom, przez co byliśmy świadkami emocjonującej końcówki (22:21 i 23:22). Zawodnicy Trefla potrafili jednak zachować chłodną głowę, a skuteczne zagranie Maksymiliana Durskiego, dało im piłkę meczową. Spotkanie zamknął autowy atak Jakuba Tyszkiewicza. Statuetka dla najlepszego zawodnika trafiła do Adama Potempy, który zdobył 17 punktów i zanotował blisko 60-procentową skuteczność w ataku.
Grupa B: LOMS Joker Piła - Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel 0:3 (15:25, 15:25, 14:25), MVP: Bartosz Musiolik
Mecz z LOMS Jokerem Piłą był dla Akademii Talentów Jastrzębski Węgiel sprawą o być czy nie być – jastrzębianie chcąc myśleć o strefie medalowej musieli wygrać i to najlepiej w dobrym stosunku setów. Ze swojego zadania wywiązali się co do joty – Ślązacy w pełni kontrolowali spotkanie i ostatecznie zamknęli je w trzech, wysoko wygranych partiach. Podopieczni Dariusza Luksa przewyższali rywali w każdym elemencie, ale szczególną różnicę widać było w bloku (11-3) i na zagrywce (12-3). Świetną pracę w polu serwisowym wykonali przede wszystkim Bartosz Musiolik (5 bezpośrednich punktów) oraz Piotr Pilarz (4). Atakujący AT zagrał też rewelacyjnie w swoim koronnym elemencie, notując w ofensywie ponad 60-procentową skuteczność. Za swój występ został wyróżniony statuetką MVP.
Grupa B: AKS V LO Rzeszów - Enea Energetyk Poznań 3:2 (25:16, 19:25, 23:25, 25:13, 15:13), MVP: Maksymilian Łysoń
Na koniec dnia czekał nas mecz AKS V LO Rzeszów z Eneą Energetykiem Poznań. Rzeszowianie mieli zaliczkę dwóch zwycięstw, podczas gdy Energetyk triumfował raz. Sytuacja w grupie B nie dawała jednak nikomu pewności – chcąc myśleć o awansie do czwórki, liczyło się zwycięstwo. AKS potraktował sprawę zadaniowo i już w pierwszej odsłonie zrobił krok w stronę awansu. Pomogła w tym bardzo dobra gra w ofensywie, napędzana przez świetnie dysponowanego Maksymiliana Łysonia. W drugiej partii inicjatywa należała do poznanian. Po trzy punkty z rzędu sięgnął Bartosz Chrzanowski (10:8), chwilę później swoje „oczka” dołożył Mateusz Madaj (16:11). Mimo, że zawodnicy Rzeszowa odrobili stratę, to w końcówce sprawy w swoje ręce znów wziął Madaj, walnie przyczyniając się do wyrównania stanu meczu. Trzeci set był wyrównany i znów przesądziło ustawienie z Mateuszem Madajem na zagrywce. Właśnie wtedy Poznań przełamał rywali (19:18) i odskoczył na trzy punkty. Choć w końcówce nawiązała się walka o dwie piłki lepszy był Energetyk, który ponownie wyszedł na prowadzenie. Czwarta partia to absolutna dominacja klubu z Podkarpacia. Bohaterem otwarcia był Maksymilian Łysoń, który posłał serię pięciu punktowych zagrywek (10:2). On też udanym atakiem zamknął tę część meczu przy wyniku 25:13 i odesłał obie drużyny na tie-break. Na tym etapie pewny był już duet półfinalistów z grupy B – a byli to AKS V LO Rzeszów, który awansował z pierwszego miejsca i AT Jastrzębski Węgiel. Nie miało to jednak znaczenia z perspektywy atrakcyjności meczu i dalej oglądaliśmy walkę po obu stronach siatki. Początek dodatkowego seta nie dawał wyraźnej przewagi, któremukolwiek z zespołów (7:7). Podobnie było w dalszej części tej partii (12:12). Piłkę meczową dał rzeszowianom skuteczny atak Oskara Trawki. On też powstrzymał kiwkę Macieja Drąga, dając swojemu zespołowi trzecią wygraną w turnieju. MVP wybrano Maksymiliana Łysonia, który w całym spotkaniu zdobył 30 punktów.
Harmonogram i wyniki MP Juniorów – Mrzeżyno 2026:
15 kwietnia (środa):
Energa Trefl Gdańsk – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (26:24, 25:18, 25:20), MVP: Marcel Kiciński
Gwardia Wrocław - Budmar AZS Stoelzle Częstochowa 3:2 (18:25, 25:17, 20:25, 25:23, 20:18), MVP: Kamil Łapszyński
Enea Energetyk Poznań - Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel 1:3 (21:25, 14:25, 26:25, 25:16), MVP: Piotr Pilarz
LOMS Joker Piła - AKS V LO Rzeszów 0:3 (20:25, 12:25, 18:25), MVP: Oskar Trawka
16 kwietnia (czwartek):
Lechia Tomaszów Mazowiecki - Budmar AZS Stoelzle Częstochowa 3:1 (20:25, 25:21, 25:15, 25:23), MVP: Patryk Głowa
Energa Trefl Gdańsk - Gwardia Wrocław 3:0 (25:18, 25:17, 25:15), MVP: Maksymilian Durski
Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel - AKS V LO Rzeszów 1:3 (21:25, 25:20, 22:25, 14:25), MVP: Maksymilian Łysoń
Enea Energetyk Poznań - LOMS Joker Piła 3:0 (25:22, 25:19, 27:25), MVP: Mateusz Madaj
17 kwietnia (piątek)
Gwardia Wrocław - Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:3 (25:22, 19:25, 25:19, 18:25, 11:15), MVP: Jakub Przybyłkowicz
Budmar AZS Stoelzle Częstochowa - Energa Trefl Gdańsk 0:3 (21:25, 19:25, 22:25), MVP: Adam Potempa
LOMS Joker Piła - Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel 0:3 (15:25, 15:25, 14:25), MVP: Bartosz Musiolik
AKS V LO Rzeszów - Enea Energetyk Poznań 3:2 (25:16, 19:25, 23:25, 25:13, 15:13), MVP: Maksymilian Łysoń
18 kwietnia (sobota):
10:00 mecz o 7.miejsce: Budmar AZS Stoelzle Częstochowa - LOMS Joker Piła
12:30 mecz o 5.miejsce: Gwardia Wrocław - Enea Energetyk Poznań
16:00 półfinał I: Energa Trefl Gdańsk - Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel
18:30 półfinał II: AKS V LO Rzeszów - Lechia Tomaszów Mazowiecki
19 kwietnia (niedziela):
11.00 mecz o 3.miejsce: P1-P2
13:30 finał MP Juniorów – Mrzeżyno 2026: Z1-Z2
Ceremonia zakończenia MP Juniorów 2026





































































































