1LK: siatkarski thriller w Sosnowcu i komplet punktów Płomienia

fot. Natalia Woźniak

1LK: siatkarski thriller w Sosnowcu i komplet punktów Płomienia

Kategoria

SiatkówkaRozgrywki krajowe1. Liga Kobiet

Autor

Wojciech Krzewiński

Udostępnij

Udostępnij wpis na: TwitterUdostępnij wpis na: FacebookUdostępnij wpis na: LinkedIn

Data publikacji

12 paź 2025

Drużyna Credo Płomienia Sosnowiec odniosła kolejne zwycięstwo w rozgrywkach 1. Ligi Kobiet, pokonując we własnej hali zespół SMS PZPS Szczyrk 3:0 (37:35, 25:19, 25:22). 

Spotkanie dostarczyło kibicom wielu emocji, a zawodniczki obu drużyn zaprezentowały wysoki poziom sportowy.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Po nieudanej zagrywce Marty Twardoch (0:1) i skutecznej odpowiedzi Gosi Kuczyńskiej asem serwisowym (2:1), wynik oscylował wokół remisu. Zespół ze Szczyrku prowadził 2:4, lecz dobra seria zagrywek Klaudii Gajewskiej doprowadziła do stanu 4:4.

Od tego momentu żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć rywalkom. Po długiej i efektownej akcji przy stanie 8:9 punkt zdobyły gospodynie, a po skutecznym ataku Gajewskiej wyszły na prowadzenie 11:9. Po błędzie ataku zawodniczki ze Szczyrku wynik wynosił 14:12.

1I6A7819 kopia.jpg

W końcówce seta przewagę odzyskały zawodniczki gości – 18:18, co zmusiło trenera Krzysztofa Zabielnego do wzięcia czasu. Zacięta rywalizacja trwała aż do samego końca. Wynik wielokrotnie się zmieniał – 23:23, 26:27, 32:32 – a emocje sięgały zenitu. Ostatecznie po skutecznym bloku i ataku Marty Twardoch Credo Płomień wygrał pierwszego seta 37:35.

Druga partia rozpoczęła się od zdecydowanej gry zespołu z Sosnowca. Po skutecznych akcjach w ataku i asie serwisowym Amelii Bogdanowicz gospodynie prowadziły 9:7, a następnie po uderzeniu Marty Twardoch 11:9. Płomień utrzymywał dobrą dyspozycję w przyjęciu i skuteczność w ofensywie, co pozwoliło zwiększyć przewagę do 14:11.

1I6A7962 kopia.jpg

W drugiej części seta drużyna gospodarzy kontrolowała wydarzenia na boisku. Po skutecznych akcjach Klaudii Gajewskiej z prawego skrzydła prowadzenie wzrosło do 23:17. Set zakończył się wynikiem 25:19 i Credo Płomień prowadził w meczu 2:0.

Trzeci set rozpoczął się od mocnego wejścia gospodyń, które dzięki skutecznemu blokowi i asowi serwisowemu Gosi Kuczyńskiej objęły prowadzenie 3:1. Dobra gra w polu serwisowym i konsekwentne akcje ofensywne pozwoliły utrzymać przewagę 7:2.

Marta Twardoch - MVP spotkania
Marta Twardoch - MVP spotkania

Zespół ze Szczyrku nie rezygnował i po kilku skutecznych akcjach zniwelował różnicę do 17:16. Czas wzięty przez trenera Zabielnego przyniósł oczekiwany efekt, gospodynie odzyskały rytm gry, powiększając prowadzenie do 20:16. W końcówce drużyna z Zagłębia zachowała spokój i po skutecznych akcjach w ataku wygrała seta 25:22, a cały mecz 3:0.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Martę Twardoch, która była wyróżniającą się postacią spotkania. Zespół z Sosnowca po trzech kolejkach ma na koncie komplet punktów i zajmuje miejsce w czołówce tabeli 1. Ligi Kobiet.

1I6A8136 kopia.jpg

Credo Płomień Sosnowiec – SMS PZPS Szczyrk 3:0 (37:35, 25:19, 25:22)

Credo Płomień Sosnowiec: Amelia Bogdanowicz, Małgorzata Kuczyńska, Emilia Malkiewicz, Oliwia Jankowska, Klaudia Gajewska, Marta Twardoch, Kamila Kobusińska (L) oraz: Paulina Jaworska-Nowak, Natalia Godlewska, Ewelina Franz
Trener - Krzysztof Zabielny

SMS PZPS Szczyrk: Maria Minkiewicz, Weronika Janusz, Zofia Pinderska, Michalina Sikora, Maja Wysocka, Alicja Koprowska, Nicole Gucwa (L) oraz: Oliwia Jamrożek (L), Aleksandra Wika, Dominika Mrożek, Zofia Bąkowska
Trener - Marcin Orlik

#TAGI