Reprezentacja Polski mężczyzn wygrała wszystkie cztery mecze podczas pierwszego turnieju Ligi Narodów 2025. Biało-Czerwoni w chińskim mieście Xi'an pokonali odpowiednio Holandię 3:1, Japonię 3:1, Turcję 3:0 i Serbię 3:0.
Polska drużyna ma powody do zadowolenia. Mimo mocno przebudowanego składu w tym sezonie reprezentacyjnym, podczas pierwszych oficjalnych zmagań rozegrała cztery spotkania w rozgrywkach VNL i wszystkie wygrała. Polacy we wszystkich meczach zaprezentowali bardzo dobry poziom sportowy, tracąc zaledwie dwa sety - po jedynym w starciu z Holandią i Japonią.
W dwóch kolejnych meczach z Turcją i Serbią nie stracili ani jednej partii. Bezapelacyjnym liderem zespołu podczas całego turnieju w Chinach był Kewin Sasak.
- Czuję się fantastycznie po tym ostatnim meczu. Zagraliśmy bardzo dobry turniej. To niesamowite uczucie, że mogę być częścią tej drużyny i reprezentować swój kraj. Czuję się w tej grupie fantastycznie. Bardzo się cieszymy, że wygraliśmy wszystkie mecze podczas tego turnieju - powiedział Kewin Sasak, atakujący reprezentacji Polski.
Wspomniany zawodnik ma za sobą bardzo dobry sezon ligowy, ale jak wyznał, to nie to samo, co granie w kadrze narodowej.
- W rozgrywkach narodowych poziom gry jest jeszcze wyższy, niż w lidze. W Polsce rozgrywki stoją na wysokim poziomie, ale podczas turniejów międzynarodowych gramy z najlepszymi. W związku z tym, podczas każdego meczu należy być odpowiednio skoncentrowanym, aby odnosić dobre wyniki. Dlatego też wychodząc na każde spotkanie staraliśmy się zagrać najlepszą siatkówkę, jaką tylko potrafiliśmy - podkreślił atakujący.
Reprezentacja Polski pierwszy turniej VNL zakończyli z czterema zwycięstwami. Polacy do kraju wrócą w poniedziałek późnym wieczorem. Teraz ich uwaga będzie skoncentrowana na kolejnym turnieju Ligi Narodów. W terminie 25 czerwca - 29 czerwca w Chicago zagrają odpowiednio z drużyną: Włoch (25 czerwca), Kanadą (28 czerwca), USA (29 czerwca) i Brazylią (29 czerwca).
- Przed nami kolejny turniej. Drodzy kibice, dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i mamy nadzieję, że będziecie dalej nas tak mocno dopingować - zakończył Sasak.
Wyniki Ligi Narodów w Xi'an
11 czerwca (środa)
Polska - Holandia 3:1 (25:22, 22:25, 25:22, 25:22)
12 czerwca (czwartek)
Polska - Japonia 3:1 (27:25, 25:22, 18:25, 39:37)
14 czerwca (sobota)
Turcja - Polska 0:3 (26:28, 23:25, 21:25)
15 czerwca (niedziela)
godz. 13.00 Polska - Serbia (25:21, 25:20)
Program Ligi Narodów w Chicago
25 czerwca (środa)
godz. 19.30 Włochy - Polska
28 czerwca (sobota)
godz. 2.30 Kanada - Polska
29 czerwca (niedziela)
godz. 2.30 USA - Polska
godz. 23.00 Brazylia - Polska