SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Ela Poznar, 9 stycznia 2021

Plebiscyt Przeglądu Sportowego. Wilfredo Leon w TOP 10!

86. Plebiscyt Przeglądu Sportowego rozstrzygnięty! Nasz przedstawiciel, Wilfredo Leon uplasował się w głosowaniu kibiców na ósmej pozycji.

Od lat Plebiscyt Przeglądu Sportowego uznawany jest za jeden z najbardziej prestiżowych rankingów sportowych w Polsce. Dotychczas ze zwycięstwa cieszył się tylko jeden przedstawiciel siatkówki – Bartosz Kurek w 2018 roku. W tamtej edycji, odbywającej się kilka miesięcy po obronie tytuły mistrzów świata, na podium Konkursu znalazł się także Michał Kubiak. Dodatkowo do reprezentacji Polski i Vitala Heynena, trafiły wyróżnienia w kategoriach Drużyna i Trener Roku. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkich dyscyplin, tym bardziej Polski Związek Piłki Siatkowej cieszy się, że i w tym roku organizatorzy docenili nasz sport i wybrali jednego z naszych sportowców do grona nominowanych.

Brak turniejów reprezentacyjnych, odwołanych z powodu pandemii, zmusił organizatorów Plebiscytu do szerszego spojrzenia na kandydatury sportowców i uwzględnieniu także klubowych osiągnięć nominowanych sportowców. W Sir Safety Conad Perugii Wilfredo Leon radzi sobie znakomicie i jest absolutnym fundamentem zespołu. Choć ten sezon klubowy cały czas trwa, przyjmujący włoskiego klubu może pochwalić się wywalczeniem Superpucharu kraju, a także ustanowieniem nowego rekordu prędkości zagrywki, który wyniósł 138 km/h!

Niestety z powodu słabego łącza internetowego nie udało się połączyć na żywo podczas gali z Wilfredo. Za to odbierająca statuetkę jego żona, Małgorzata Leon podziękowała za wszystkie głosy oddane na męża. - To dla mnie olbrzymi zaszczyt być tutaj dzisiaj i odbierać w jego imieniu tę stautetkę za rok 2020, który dla siatkówki i dla mojego męża był wyjątkowo trudny. Mam nadzieję, że obecny, już rozpoczęty rok przyniesie kibicom siatkrskim bardzo dużo radości, także za sprawą świetnej gry mojego męża. Gratuluję wszystkim nominowanym i chciałabym życzyć obecnym i nieobecnym reprezentantom Polski przede wszystkim zdrowia i sukcesów sportowych w imprezach nadchodzących miesięcy.

Gratulujemy wszystkim nominowanym, a przede wszystkim sportowcom, którzy w tym ciężkim dla sportu roku, zdobywali trofea i godnie reprezentowali Polskę na arenie międzynarodowej. Jesteśmy dumni, że polski sport funkcjonuje i mamy nadzieję, że rok 2021 przyniesie nam o wiele więcej emocji i radości!

Wyniki 86. Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca roku 2020:
1. Robert Lewandowski (piłka nożna)
2. Iga Świątek (tenis)
3. Kamil Stoch (skoki narciarskie)
4. Kajetan Kajetanowicz (rajdy samochodowe)
5. Bartosz Zmarzlik (żużel)
6. Natalia Maliszewska (short-track)
7. Jan Błachowicz (MMA)
8. Wilfredo Leon (siatkówka)
9. Katarzyna Niewiadoma (kolarstwo)
10. Dawid Kubacki (skoki narciarskie).

Sponsorem Reprezentacji Polski jest Ministerstwo Sportu, PKN Orlen i operator sieci Plus.

 Polską Siatkówkę wspierają

 

 

 

  • 2
  • 3
  • 9
  • 0
  • 1
Styczeń 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31