Oficjalny Partner Serwisu

SPONSORZY GŁÓWNI

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, fot. fivb.com, 8 lipca 2019

Reprezentacja Polski mężczyzn na Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów 2019

Vital Heynen, trener reprezentacji Polski mężczyzn wskazał skład kadry na Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów 2019.  

Reprezentacja Polski mężczyzn na Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów 2019

Bartosz Bednorz – Azimut Modena (Włochy), przyjmujący       

Bartłomiej Bołądź – VfB Friedrichshafen (Niemcy), atakujący                  

Tomasz Fornal – WKS Cerrad Czarni Radom SA, przyjmujący     

Jędrzej Gruszczyński – Cuprum Lubin SA, libero              

Norbert Huber – WKS Cerrad Czarni Radom SA, środkowy        

Marcin Janusz – Trefl Gdańsk SA, rozgrywający               

Łukasz Kaczmarek – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle, atakujący      

Karol Kłos – KPS PGE Skra Bełchatów SA, środkowy                      

Marcin Komenda – GKS GieKsa Katowice SA, rozgrywający                                      

Bartosz Kwolek – ONICO Warszawa, przyjmujący                                          

Piotr Łukasik – ONICO Warszawa, przyjmujący

Maciej Muzaj – ONICO Warszawa, atakujący                   

Jakub Popiwczak – KS Jastrzębski Węgiel SA Jastrzębie-Zdrój, libero    

Andrzej Wrona – ONICO Warszawa, środkowy

Sztab trenerski i medyczny

Vital Heynen – trener                                                                                                                                              

Jakub Bednaruk – asystent trenera

Iwo Wagner – statystyk

Sebastian Zabierek – lekarz

Mariusz Godlewski – fizjoterapeuta

Elżbieta Poznar – kierownik drużyny

 

Turniej Finałowy Siatkarskiej Ligi Narodów 2019 mężczyzn rozegrany zostanie w terminie 10-14 lipca w Chicago.

W grupie A zmierzą się: USA (gospodarz), Rosja i Francja.

W grupie B zagrają: Brazylia, Iran i Polska.

Terminarz Turnieju Finałowego Siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn

10 lipca, środa

23.30   Polska – Brazylia

02.30   USA – Francja

11 lipca, czwartek

00.00   Polska – Iran

03.00   Rosja – Francja

12 lipca, piątek

00.00   Brazylia – Iran

03.00   USA – Rosja

13 lipca, sobota

00.00   I półfinał (1A vs 2B)

03.00   II półfinał (1B vs 2A)

14 lipca, niedziela

22.00 mecz o 3. miejsce

01.00 mecz o 1. miejsce

*Godziny rozpoczęcia spotkań według czasu polskiego

Po powrocie do kraju biało-czerwoni rozegrają mecze sparingowe z Holandią w Opolu: 27 i 28 lipca o 16.30. Bilety: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/mecz-siatkowki/, a następnie od 1 do 3 sierpnia w Krakowie zmierzą się kolejno z Serbią (czwartek 1 sierpnia o 17.00), Brazylią (piątek 2 sierpnia o 17.30) i Finlandią (sobota 3 sierpnia o 15.00).

W drugi weekend sierpnia mistrzowie świata w Gdańsku zagrają w Turnieju Kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Terminarz spotkań Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w Gdańsku:

Piątek, 9 sierpnia

17:00  Polska – Tunezja

20:30  Francja – Słowenia

Sobota, 10 sierpnia

15:00  Polska – Francja

18:30  Słowenia – Tunezja

Niedziela, 11 sierpnia

12:00  Francja – Tunezja

15:00  Polska – Słowenia

Bilety można kupić tutajhttps://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/turniej-kwalifikacyjny/

Kolejnym wyzwaniem dla biało-czerwonych będą CEV Mistrzostwa Europy, które zostaną rozegrane w dniach 12-29 września 2019 w czterech krajach (Francja, Belgia, Słowenia, Holandia) i aż dziewięciu miastach. W pierwszej fazie mistrzostw Europy (12-19 września) 24 drużyny, podzielone na cztery grupy zagrają systemem każdy z każdym. Do kolejnej rundy awansują po cztery najlepsze zespoły z każdej z grup. Biało-czerwoni swoje mecze rozegrają w Holandii, a ich przeciwnikami będą kolejno reprezentacje Estonii, Holandii, Czech, Czarnogóry i Ukrainy.

Grupa A, Montpelier: Francja, Bułgaria, Grecja, Portugalia, Rumunia, Włochy

Grupa B, Bruksela i Antwerpia: Belgia, Austria, Hiszpania, Niemcy, Serbia, Słowacja

Grupa C, Ljubljana: Słowenia, Białoruś, Finlandia, Macedonia, Rosja, Turcja

Grupa D, Rotterdam i Amsterdam: Holandia, Czechy, Czarnogóra, Estonia, Polska, Ukraina

Mecze reprezentacji Polski w fazie grupowej:

13 września (piątek) 17:00 Estonia – Polska (Rotterdam)

15 września (niedziela) 16:00 Holandia - Polska (Rotterdam)

16 września (poniedziałek) 20:00 Polska – Czechy (Rotterdam)

17 września (wtorek) 17:00 Czarnogóra – Polska (Amsterdam)

19 września (czwartek) 20:00 Polska – Ukraina (Amsterdam)

W 1/8 finału (21-22 września) cztery najlepsze zespoły grupy A zmierzą się z przeciwnikami z grupy C. „Polska” grupa D połączy się z grupą B według następującego schematu:

A1-C4     B1-D4

A2-C3     B2-D3

C1-A4     D1-B4

C2-A3     D2-B3

Potyczki ćwierćfinałowe rozegrane zostaną 23i 24 września, a mecze o półfinałowe i o medale 26-29 września.

Szczegóły: https://www.pzps.pl/images/2019_01/16932d.png

Puchar Świata rozpocznie się 1 października i potrwa do 15 października.

  • 19
  • 1
  • 11
  • 0
  • 0
Wrzesień 2019
PN WT ŚR CZ PT SO ND
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • 29 SIE

    ORLEN Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej

  • 29 WRZ

    Finał | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

  • 12 WRZ

    Bułgaria - Grecja | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

  • 12 WRZ

    Turcja - Rosja | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

  • 13 WRZ

    Czechy - Ukraina | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

  • 13 WRZ

    Serbia - Niemcy | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

  • 14 WRZ

    Ukraina - Holandia | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

  • 14 WRZ

    Grecja - Francja | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

  • 15 WRZ

    Rumunia - Włochy | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

  • 15 WRZ

    Hiszpania - Belgia | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

  • 16 WRZ

    Czarnogóra - Ukraina | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

  • 16 WRZ

    Rumunia - Grecja | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

  • 17 WRZ

    Grecja - Portugalia | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

  • 17 WRZ

    Czarnogóra - Polska | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

  • 18 WRZ

    Estonia - Holandia | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

  • 18 WRZ

    Portugalia - Rumunia | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

  • 19 WRZ

    Czechy - Czarnogóra | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

  • 19 WRZ

    Hiszpania - Niemcy | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

  • 21 WRZ

    1/8 Finału | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

  • 22 WRZ

    1/8 Finału | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

  • 23 WRZ

    1/4 Finału | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

  • 24 WRZ

    1/4 Finału | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

  • 26 WRZ

    1/2 Finału | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

  • 27 WRZ

    1/2 Finału | Mistrzostwa Europy Mężczyzn

  • 28 WRZ

    mecz o 3. miejsce | Mistrzostwa Europy Mężczyzn