SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: FIVB, 17 czerwca 2019

Trzeci tydzień VNL siatkarzy zmienił układ w tabeli

W Iranie, Bułgarii, Portugalii i Francji rywalizowały drużyny podczas trzeciego weekendu VNL mężczyzn. Reprezentacja Polski wygrała jedno spotkanie.

Po trzech tygodniach zmagań na pierwszym miejscu umiejscowił się Iran, a kolejne dwie lokaty zajmują reprezentacje Brazylii i Włoch. Na ten moment szansę gry w Final Six dostałaby jeszcze Rosja, Francja i ekipa gospodarzy – Stany Zjednoczone. Kadra Polski znajduje się tuż za „szóstką”, premiowaną awansem do Chicago.

Urmia, Iran (Iran, Polska, Kanada, Rosja)

Do Iranu Vital Heynen po raz kolejny zabrał bardzo młody skład, który mimo iż zanotował tylko jedną wygraną, to w Urmii zaprezentował się naprawdę dobrze. Biało-czerwoni turniej rozpoczęli od przegranej z Rosją, ewidentnie nie mogąc sobie poradzić z atomowymi serwisami graczy Sbornej. Kolejnego dnia zmierzyli się z gospodarzami i choć kadra Iranu wystąpiła w najsilniejszym personalnie składzie, musiała stoczyć pięciosetowy bój z zaciekle walczącymi młodymi graczami Polski. Ostatniego dnia turnieju podopieczni Vitala Heynena pokonali Kanadyjczyków.

Trzy wygrane w Iranie zanotowali gospodarze. Kadry Kanady, Polski i Rosji zapisały na swoje konta po jednym zwycięstwie.

Wyniki 3.weekendu VNL w Urmii:

Rosja – Polska 3:1

Iran – Kanada 3:0

Kanada – Rosja 3:1

Iran – Polska 3:2

Polska – Kanada 3:1

Iran – Rosja 3:0

Warna, Bułgaria (Bułgaria, Japonia, Włochy, Australia)

W Warnia zameldowały się aż dwa „zespoły pływające”, które cały czas walczą o utrzymanie w elicie. Mowa o Bułgarii i Australii. Gospodarze z turnieju przed własną publicznością wywożą jedną wygraną. W dwu meczach musieli zaakceptować podział punktów, co łącznie pozwoliło im na wywalczenie jedynie 3 „oczek” do tabeli. Podopieczni Marka Lebedewa z kolei mogą mówić o braku szczęścia. Australijczycy w Warnie rozegrali kolejne pięciosetowe spotkania, które znów padły łupem ich rywali. W konsekwencji w trzecim tygodniu rozgrywek nie sięgnęli po ani jedno zwycięstwo i są w najgorszej sytuacji z „zespołów pływających”.

Wyniki 3.weekendu VNL w Warnie:

Japonia – Włochy 1:3

Bułgaria – Australia 3:2

Australia – Włochy 1:3

Bułgaria – Japonia 2:3

Japonia – Australia 3:2

Włochy – Bułgaria 3:1

Cannes, Francja (Francja, USA, Argentyna, Niemcy)

W Cannes gospodarze przegrali dwa z trzech spotkań, co mogło nie spodobać się lokalnym kibicom. Widać wyraźnie, że Siatkarska Liga Narodów nie jest dla Les Bleus imprezową docelową i w tych rozgrywkach podopieczni Laurenta Tillie nie zamierzają tracić zbyt wielu sił. Najlepszą dyspozycję zaprezentowali Amerykanie, którzy wygrali wszystkie trzy spotkania i dodatkowo zainkasowali komplet punktów do tabeli. Argentyńczycy pokusili się o jedną wygraną. Niemcy zakończyli trzeci weekend VNL z trzema przegranymi na koncie.

Wyniki 3.weekendu VNL w Cannes:

USA – Argentyna 1:3

Francja – Niemcy 3:1

USA – Niemcy 3:1

Francja – Argentyna 1:3

Argentyna – Niemcy 3:2

Francja – USA 1:3

Gondomar, Portugalia (Portugalia, Brazylia, Serbia, Chiny)

Portugalczycy dobrze zaprezentowali się przed własną publicznością i nieco oddalili od siebie widmo spadku z siatkarskiej elity. Gospodarze wygrali mecz z Chinami, natomiast w starciu z Serbią doprowadzili do tie-breaka czym udowodnili ogromną wolę walki i chęć pozostania w najwyższej klasie rozgrywkowej. Najlepszy bilans w Portugalii zapisała Serbia, która wygrała wszystkie trzy mecze, odnosząc między innymi sensacyjne zwycięstwo nad Brazylijczykami, ekipą z „czuba” tabeli.

Wyniki 3.weekendu VNL w Gondomarze:

Brazylia – Serbia 2:3

Portugalia – Chiny 3:0

Brazylia – Chiny 3:0

Portugalia – Serbia 2:3

Chiny – Serbia 1:3

Portugalia – Brazylia 0:3

Szczegółowe wyniki VNL dostępne są tutaj: https://www.volleyball.world/en/vnl/men/schedule

Tabelę VNL można znaleźć tutaj: https://www.volleyball.world/en/vnl/men/resultsandranking/round1

W najbliższy weekend zespoły będą rywalizować w irańskim Ardabilu (Iran, Francja, Portugalia, Australia), Mediolanie (Włochy, Polska, Argentyna, Serbia), Cuiabie (Brazylia, Niemcy, Rosja, Bułgaria) i Hoffman Estates (USA, Kanada, Chiny, Japonia).  

  • 5
  • 1
  • 29
  • 0
  • 0
Grudzień 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3