Orlen Beach Volley Tour: W Przysusze blisko 100 par

fot. Kamil Pastusiak

Orlen Beach Volley Tour: W Przysusze blisko 100 par

Kategoria

Siatkówka plażowaRozgrywki krajoweSeniorskie

Autor

Danuta Rękawica / Orlen Beach Volley Tour Przysucha

Udostępnij

Udostępnij wpis na: TwitterUdostępnij wpis na: FacebookUdostępnij wpis na: LinkedIn

Data publikacji

10 lip 2024

Wszyscy ściągają w najbliższy weekend nad Zalew Topornia! Aż 56 duetów siatkarzy i 41 siatkarek znalazło się na listach zgłoszeniowych do Orlen Beach Volley Tour PKO Przysucha 2024. W turnieju zagrają najlepsze krajowe pary, duża grupa duetów reprezentacyjnych, a także teamy zagraniczne. Do niewielkiej miejscowości pod Radomiem zawita nawet wielka gwiazda światowego beachvolley'a Aleksandrs Samoilovs.

Już od piątku ruszają rozgrywki Orlen Beach Volley Tour PKO Przysucha 2024. Będzie to wielkie święto polskiej siatkówki plażowej. Potwierdzają to nie tylko okołoturniejowe aktywności, ale przede wszystkim listy startowe. Do turnieju zgłosiła się blisko setka duetów polskich, jak i zagranicznych. To oznacza jedno - dużo grania czeka nas już od pierwszego dnia.

- W poniedziałek zamknięto zgłoszenia do naszego turnieju, a liczba par, zwłaszcza w turnieju siatkarzy, bardzo mocno nas zaskoczyła. W sumie zgłosiło się 56 męskich teamów. To  oznacza, że w samych piątkowych kwalifikacjach zagra aż 48 duetów. To już pewne, że piątek będzie bardzo długim dniem dla nas - organizatorów, a także dla kibiców - mówi Piotr Skiba, jeden z głównych organizatorów Orlen Beach Volley Tour PKO Przysucha 2024.

Na listach nie brakuje "dużych" nazwisk. Turniejowa "jedynka" to aktualni mistrzowie Polski, Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak. Rozstawieni z "dwójką" są ubiegłoroczni triumfatorzy wydarzenia - przysuszanin Michał Korycki i Miłosz Kruk. Nie brakuje też kadrowiczów z Orlen Teamu. 

Co ciekawe, dziką kartę w turnieju mężczyzn otrzymała para z Łotwy - Samoilovs/Bedritis. Ten pierwszy zawodnik to niezwykle utytułowany i świetnie znany na świecie Aleksandrs Samoilovs. Trzykrotny olimpijczyk, mistrz i wielokrotny wicemistrz Europy. Triumfator światowych turniejów World Tour. 

W turnieju siatkarek nie zabraknie świetnie grających w tym sezonie Małgorzaty Ciężkowskiej i Urszuli Łunio. Reprezentantki Polski to turniejowa "jedynka". Orlen Team wśród kobiet ma też liczne grono, a na liście startowej nie brakuje też duetów spoza Polski. "Dwójka" to Karin Zolnercikova i Marketa Nausch, w turnieju wystąpią również Litwinki Vasiliauskaitė/Dumbauskaite. W eliminacjach  zagrają też dwa teamy z Czech.

- Cieszymy się, że jest tak duże zainteresowanie naszym turniejem wśród par zagranicznych. To tylko sprawia, że poziom rywalizacji jest jeszcze wyższy. Łotewski olimpijczyk Aleksandrs Samoilovs to klasa sama w sobie. To coś fantastycznego, że będzie go można oglądać w Przysusze - ocenia Piotr Skiba.

W piątek wystartują eliminacje do turnieju głównego. Ten rozpocznie się w sobotę i potrwa do niedzieli. Ostatniego dnia rozegrane zostaną ćwierćfinały z prawej strony turniejowej drabinki, a następnie półfinały i najważniejsze starcia w Orlen Beach Volley Tour PKO Przysucha 2024. Mecze o 3. miejsce zaplanowano na godz. 13:00 i 14:00. Po nich rozegrany zostanie tradycyjny charytatywny mecz gwiazd, a następnie o 16:00 i 17:00 na boisko wybiegną finalistki i finaliści turnieju.

W trakcie całego turnieju kibice mogą liczyć na wiele atrakcji i dodatkowych aktywności. W ramach Miasteczka Sportu zaplanowano warsztaty siatkarskie z gwiazdami, zajęcia zumby i fitness, pokazy judo i boksu. Przygotowane zostaną strefy badmintona, dietetyki, tenisa stołowego, trampolin i kreatywności oraz wsparcia psychologicznego. 

#TAGI