SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 13 października 2021

Już za tydzień w Lublinie święto polskiej siatkówki

Wielkimi krokami zbliża się święto polskiej siatkówki, jakim będą tegoroczne Superpuchary Polski w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn. Mecze zostaną rozegrane jednego dnia w Lublinie, a zawitają 20 października do tego dynamicznie rozwijającego się ośrodka siatkarskiego.

Po raz pierwszy w historii Polska Liga Siatkówki zdecydowała się, by w jednym mieście i w jednym terminie rozgrywać dwa mecze o Superpuchar Polski. – Taki pomysł wydaje się być optymalnym rozwiązaniem – mówi mistrz świata z 1974 roku, Stanisław Gościniak. – Jednego wieczoru będzie można obejrzeć po dwa najlepsze zespoły poprzedniego sezonu.

W rywalizacji mężczyzn zagrają Jastrzębski Węgiel i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. – Pamiętamy, że w poprzednim sezonie kędzierzynianie parli do przodu jak brygada czołgów, pokonując po drosze najbardziej trudne przeszkody. A jednak w decydującym starciu o mistrzostwo Polski lepsi okazali się jastrzębianie – przypomina Stanisław Gościniak.

W rozgrywkach PlusLigi oba zespoły wystartowały bardzo dobrze. Prowadzi bez straty seta Grupa Azoty ZAKSA przed Jastrzębskim Węglem z jedną przegraną partią. Dwa najlepsze zespoły z poprzedniego sezonu zgłosiły swoje wysokie aspiracje również w obecnym.

W porównaniu z poprzednim sezonem w składach obu drużyn zaszły spore zmiany. M.in. znakomity rozgrywający Benjamin Toniutti przeszedł z Kędzierzyna-Koźla do Jastrzębia, w którym razem z nim zobaczymy jeszcze dwóch innych mistrzów olimpijskich podkreślił Stanisław Gościniak.

Zdaniem mistrza świata z 1974 roku "trudno po dwóch ligowych kolejkach typować zdobywcę Superpucharu." Oba zespoły mają swoje mocne strony, ale za mało mamy materiału do analizy. Na pewno nie podejmę się typowania. Szanse obu drużyn oceniam pół na pół dodał.

W starciu o Superpuchar Polski w piłce siatkowej kobiet im. Andrzeja Niemczyka 2021 spotkają się finaliści poprzednich rozgrywek TAURON Ligi – Grupa Azoty Chemik Police i Developres BELLA DOLINA Rzeszów. Z kolei o Superpuchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn 2021 powalczą mistrz Jastrzębski Węgiel z wicemistrzem i zdobywcą Pucharu Polski – Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Dodajmy tylko, że siatkarki z Polic i Rzeszowa również wystartowały bardzo dobrze. Po trzech kolejkach Grupa Azoty Chemik jest druga, a Developres BELLA DOLINA trzecia.

Oba mecze zostaną rozegrane 20 października – pierwszy rozpocznie się o godz. 17.30, drugi o godz. 20.30. Mecze można będzie oglądać na sportowych antenach Polsatu. Trwa sprzedaż wejściówek na to wydarzenie, ceny już od 29 złotych!

KUP BILET NA EBILET.PL: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/superpuchar-polski/

.

 

  • 6
  • 0
  • 10
  • 0
  • 0
Październik 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31