SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, CEV, 13 maja 2021

Eliminacje ME kobiet 2021

Kontynuowane są kwalifikacje do tegorocznych mistrzostw Europy kobiet. Liderami grup są reprezentacje, które nie przegrały jeszcze meczu. Są to: Białoruś (grupa A), Szwecja (grupa B), Grecja (C), Słowacja (D), Węgry (E) i Czechy (F). Wymienione zespoły praktycznie mają zapewniony awans. Komplet finalistek tegorocznych ME poznamy w niedzielę.

Od 13 do 15 maja odbędą się spotkania w grupie C i D, a od 14 do 16 maja w grupie B, E i F.

W CEV EuroVolley 2021 Kobiet wystartują dwadzieścia cztery reprezentacje. Awans na mistrzostwa zagwarantowało już sobie dwanaście drużyn: Serbia, Bułgaria, Chorwacja i Rumunia (gospodarze czempionatu), Turcja, Włochy, Polska, Holandia, Niemcy, Rosja, Belgia, Azerbejdżan (osiem najlepszych zespołów ME 2019).

Kwalifikacje ME 2021 siatkarek - grupa A: Białoruś, Estonia, Szwajcaria

10.05  Białoruś – Estonia 3:0 (25:23, 25:20, 25:18)
11.05  Estonia – Szwajcaria 2:3 (25:18, 19:25, 15:25, 25:23. 14:16)
12.05  Szwajcaria – Białoruś 1:3 (22:25, 16:25, 25:18. 20:25)

13.05  Estonia – Białoruś 0:3 (22:25, 27:29, 16:25)
14.05  Szwajcaria – Estonia
15.05  Białoruś – Szwajcaria

grupa B: Gruzja, Szwecja, Portugalia, Ukraina

07.05. Gruzja – Szwecja 0:3 (0:25, 0:25, 0:25)
07.05 Portugalia – Ukraina 1:3 (25:20, 21:25, 23:25, 19:25)
08.05. Szwecja – Ukraina 3:0 (27:25, 25:19, 25:18)
08.05. Gruzja – Portugalia 0:3 (0:25, 0:25, 0:25)
09.05. Ukraina – Gruzja 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)
09.05. Szwecja – Portugalia 3:1 (25:21, 25:16, 19:25, 25:15)

14.05  Gruzja - Portugalia
14.05  Szwecja - Ukraina
15.05  Portugalia - Ukraina
15.05  Gruzja - Szwecja
16.05  Ukraina - Gruzja
16.05  Portugalia - Szwecja

grupa C: Hiszpania, Austria, Grecja, Norwegia

07.05. Hiszpania – Austria 3:1 (28:26, 25:18, 23:25, 25:23)
07.05. Grecja – Norwegia 3:0 (25:18, 25:12, 25:17)
08.05. Austria – Norwegia 3:0 (25:16, 25:18, 25:14)
08.05. Hiszpania – Grecja 0:3 (22:25, 20:25, 18:25)
09.05. Norwegia – Hiszpania 0:3 (17:25, 15:25, 13:25)
09.05. Austria – Grecja 0:3 (14:25, 8:25, 18:25)

13.05  Norwegia - Grecja 0:3 (0:25, 0:25, 0:25)
13.05  Austria - Hiszpania 0:3 (17:25, 21:25, 22:25)
14.05  Hiszpania - Grecja
14.05  Norwegia - Austria
15.05  Hiszpania - Norwegia
15.05  Grecja - Austria

grupa D: Finlandia, Słowacja, Czarnogóra, Kosowo

07.05. Finlandia – Słowacja 1:3 (24:26, 25:22, 14:25, 19:25)
07.05. Czarnogóra – Kosowo 3:0 (25:21, 25:14, 26:24)
08.05. Słowacja – Kosowo 3:0 (25:15, 25:17, 25:16)
08.05. Finlandia – Czarnogóra 3:2 (24:26, 25:23, 25:17, 22:25, 15:13)
09.05. Kosowo – Finlandia 0:3 (15:25, 10:25, 15:25)
09.05. Słowacja – Czarnogóra 3:0 (25:22, 25:17, 25:23)

13.05  Słowacja - Czarnogóra 3:0 (25:14, 25:10, 25:23)
13.05  Kosowo - Finlandia 0:3 (9:25, 16:25, 14:25)
14.05  Czarnogóra - Finlandia
14.05  Słowacja - Kosowo
15.05  Czarnogóra - Kosowo
15.05  Finlandia - Słowacja

grupa E: Izrael, Węgry, Dania, Francja

07.05  Izrael – Węgry 0:3 (18:25, 14:25, 12:25)
07.05  Dania – Francja 0:3 (18:25, 15:25, 16:25)
08.05  Francja – Węgry 2:3 (24:26, 25:14, 25:19, 23:25, 12:15)
08.05  Dania – Izrael 0:3 (19:25, 16:25, 16:25)
09.05  Węgry – Dania 3:0 (25:18, 25:20, 25:13)
09.05  Francja – Izrael 3:0 (25:16, 25:19, 25:14)

14.05  Dania - Francja
14.05  Węgry - Izrael
15.05  Francja - Izrael
15.05  Dania - Węgry
16.05  Izrael - Dania
16.05  Francja - Węgry

grupa F: Słowenia, Bośnia i Hercegowina, Łotwa, Czechy

06.05 Słowenia – Bośnia i Hercegowina 0:3 (23:25, 20:25, 24:26)
06.05 Łotwa – Czechy 0:3 (19:25, 17:25, 9:25)
07.05 Bośnia i Hercegowina – Czechy 0:3 (23:25, 18:25, 17:25)
07.05 Słowenia – Łotwa 3:0 (25:15, 29:27, 25:14)
08.05 Czechy – Słowenia 3:1 (21:25, 25:22, 25:19, 25:16)
08.05 Bośnia i Hercegowina – Łotwa 3:0 (25:10, 25:14, 25:22)

14.05 Łotwa - Słowenia
14.05 Bośnia i Hercegowina - Czechy
15.05 Słowenia - Czechy
15.05 Łotwa - Bośnia i Hercegowina
16.05 Czechy - Łotwa
16.05 Słowenia - Bośnia i Hercegowina

Szczegóły: https://www-old.cev.eu/Competition-Area/competition.aspx?ID=1248&PID=1992

  • 1
  • 1
  • 12
  • 0
  • 0
Czerwiec 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
  • 01 Cze

    Polska – Belgia | Siatkarska Liga Narodów - kobiety

    Rimini, Włochy
  • 02 Cze

    Finał MP juniorek młodszych

    Olecko
  • 02 Cze

    Finał MP juniorów młodszych

    Kraków
  • 03 Cze

    Finał MP juniorek młodszych

    Olecko
  • 03 Cze

    Finał MP juniorów młodszych

    Kraków
  • 04 Cze

    Finał MP juniorek młodszych

    Olecko
  • 04 Cze

    Finał MP juniorów młodszych

    Kraków
  • 05 Cze

    Finał MP juniorek młodszych

    Olecko
  • 05 Cze

    Finał MP juniorów młodszych

    Kraków
  • 06 Cze

    Finał MP juniorek młodszych

    Olecko
  • 06 Cze

    Finał MP juniorów młodszych

    Kraków
  • 07 Cze

    Polska – Holandia | Siatkarska Liga Narodów - kobiety

    Rimini, Włochy
  • 08 Cze

    Polska – Japonia | Siatkarska Liga Narodów - kobiety

    Rimini, Włochy
  • 09 Cze

    Polska – Bułgaria | Siatkarska Liga Narodów - mężczyźni

    Rimini, Włochy
  • 10 Cze

    Polska – Holandia | Siatkarska Liga Narodów - mężczyźni

    Rimini, Włochy
  • 11 Cze

    Ćwierćfinał MP młodziczek

  • 11 Cze

    Polska – Brazylia | Siatkarska Liga Narodów - mężczyźni

    Rimini, Włochy
  • 12 Cze

    Ćwierćfinał MP młodziczek

  • 12 Cze

    Półfinał MP młodzików

  • 13 Cze

    Ćwierćfinał MP młodziczek

  • 13 Cze

    Półfinał MP młodzików

  • 14 Cze

    Polska – Niemcy | Siatkarska Liga Narodów - kobiety

    Rimini, Włochy
  • 15 Cze

    Polska – Kanada | Siatkarska Liga Narodów - mężczyźni

    Rimini, Włochy
  • 16 Cze

    Polska – Japonia | Siatkarska Liga Narodów - mężczyźni

    Rimini, Włochy
  • 17 Cze

    Polska – Niemcy | Siatkarska Liga Narodów - mężczyźni

    Rimini, Włochy
  • 18 Cze

    Polska – USA | Siatkarska Liga Narodów - kobiety

    Rimini, Włochy
  • 19 Cze

    Polska – Chiny | Siatkarska Liga Narodów - kobiety

    Rimini, Włochy
  • 20 Cze

    Polska – Rosja | Siatkarska Liga Narodów - kobiety

    Rimini, Włochy
  • 21 Cze

    Polska – Argentyna | Siatkarska Liga Narodów - mężczyźni

    Rimini, Włochy
  • 22 Cze

    Polska – Iran | Siatkarska Liga Narodów - mężczyźni

    Rimini, Włochy
  • 23 Cze

    Polska – Francja | Siatkarska Liga Narodów - mężczyźni

    Rimini, Włochy
  • 24 Cze

    Półfinały Siatkarskiej Ligi Narodów - kobiety

    Rimini, Włochy
  • 25 Cze

    Finały Siatkarskiej Ligi Narodów - kobiety

    Rimini, Włochy
  • 26 Cze

    Półfinały Siatkarskiej Ligi Narodów - mężczyźni

    Rimini, Włochy
  • 27 Cze

    Finały Siatkarskiej Ligi Narodów - mężczyźni

    Rimini, Włochy