SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot. Piotr Sumara, 28 kwietnia 2021

O awans do TAURON 1Ligi Mężczyzn - I dzień

Z udziałem sześciu drużyn rozpoczął się w Warszawie turniej o awans do TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Gospodarzem rywalizacji  jest Legia Warszawa. Wszystkie spotkania zostaną rozegrane w hali OSiR Mokotów, przy ulicy Niegocińskiej 2a.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy – po trzy drużyny w każdej. W grupie A znalazły się SPS Chrobry Głogów, WKS Sobieski Arena Żagań i SMS PZPS Spała, natomiast w grupie B: Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, Karpaty Krosno Glass-KPU w Krośnie, Legia Warszawa.

WKS Sobieski Arena Żagań - SMS PZPS Spała 2:3 (13:25, 25:20, 21:25, 25:22, 11:15). MVP Mateusz Borkowski
Uczniowie spalskiej SMS PZPS mają zapewniony udział w grze na zapleczu PlusLigi. Jednak młodzi zawodnicy udowodnić na boisku, że awans im się należy. Od pierwszych akcji chcieli zaprezentować się z jak najlepszej strony. W pierwszym secie wręcz zdemolowali rywali, udowadniając, że dobra forma w tym sezonie nie była dziełem przypadku. Przypomnijmy, że zespół ze Spały już po dwóch dniach półfinałowego turnieju w Grodzisku Mazowieckim zapewnił sobie awans do finału. W kolejnych setach turnieju w Warszawie walczyli, chcąc zaprezentować się jak najlepiej i kontynuować zwycięską passę. I to im się udało. SMS PZPS zaprezentował się jako drużyna i każdy z graczy wniósł cegielkę do zwycięstwa nad rutynowanym rywalem. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Mateusz Borkowski. Przyjmujący ze Spały zastąpił w trakcie meczu Jakuba Olszewskiego i jego zmiana okazała się kluczowa jeśli chodzi o napędzenie gry SMS w drugiej części spotkania..

Legia Warszawa - Karpaty Krosno Glass-KPU w Krośnie 3:0 (25:19, 25:19, 25:21). MVP Bartosz Stępień

Legia potwierdziła swoje wysokie aspiracje pewnie pokonując rywali z Krosna, choć ci ostatni stawiali twarde warunki. W pierwszym secie było równo do stanu po 15. Od tego momentu Legia zaczęła budować przewagę. Z kolei w trzeciej partii do stanu 7:7 gra toczyła się punkt za punkt. Następnie przyjezdni uzyskali przewagę, prowadząc m.in. 9:7, 11:8 oraz 16:12. Przy tym ostatnim wyniku trener Mateusz Mielnik poprosił o czas. Przerwa pozytywnie podziałała na jego zespół, który szybko odrobił straty i był lepszy w ostatnich fragmentach spotkania. MVP spotkania wybrany został Bartosz Stępień. W decydujących momentach każdej partii jego skuteczne ataki i zagrywki dawały spokój stołecznej drużynie.

Transmisje ze wszystkich meczów będzie można obejrzeć na profilu FB Legiasiatkarska.