SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: Piotr Sumara, 23 lutego 2021

Reprezentantka Tygodnia: Natalia Mędrzyk

Rozgrywki pań w ubiegłym tygodniu zdominował turniej finałowy Pucharu Polski odbywający się w Nysie. W związku z tym nasz wybór mógł być tylko jeden, a Reprezentantką Tygodnia została Natalia Mędrzyk.

1. Natalia Mędrzyk w meczu przeciwko Enei PTPS Pile oraz w finale Pucharu Polski

Wracająca po problemach z kolanami Natalia Mędrzyk ostatnie dni może zaliczyć do udanych. Najpierw błysnęła w spotkaniu ligowym przeciwko Enei PTPS Pile, gdzie zdobyła 24 punkty, przy blisko 60-procentowej skuteczności w ataku, a potem królowała w Pucharze Polski. W niedzielnym finale zaprezentowała bardzo wysoki poziom, będąc wiodącą postacią Chemika Police. Przyjmująca Grupy Azoty punktowała łącznie 16 razy, a do swojego dorobku dokładała nie tylko „oczka” w ofensywie, ale też bloku i polu serwisowym. Taka postawa nie pozostała bez echa i nasza reprezentantka odebrała nagrodę MVP całego turnieju.    

Statystyki Natalii Mędrzyk (Grupa Azoty Chemik Police)

przeciwko Enei PTPS Pile: 24 punkty, 67% przyjęcia pozytywnego, 39% przyjęcia perfekcyjnego, 58% skuteczności w ataku, 2 punktowe zagrywki. Nagroda MVP.

oraz w finale Pucharu Polski przeciwko Grot Budowlanym Łódź: 16 punktów, 61% przyjęcia pozytywnego, 39% przyjęcia perfekcyjnego, 52% skuteczności w ataku, 1 punktowy blok, 2 punktowe zagrywki. Nagroda MVP.

20217a 1 

2. Joanna Wołosz w meczu przeciwko Igor Gorgonzoli Novarze

Zwycięską passę nieprzerwanie wiedzie Joanna Wołosz, która wraz z Imoco Volley Conegliano wygrała 49 meczów z rzędu. Polska rozgrywająca skutecznie potwierdza, że idealnie odnajduje się w filozofii włoskiego zespołu i w obecnym czasie jest jedną z najlepszych siatkarek na swojej pozycji. W starciu z Igor Gorgonzolą Novarą, wygranym 3:0 tylko raz siatkarki Conegliano spotkały się z blokiem rywalek, same zatrzymując je na siatce aż ośmiokrotnie.

Statystyki Joanny Wołosz (Imoco Volley Conegliano) przeciwko Igor Gorgonzoli Novarze: 1 punktowy atak

3. Agnieszka Kąkolewska w meczu przeciwko Enei PTPS Pile oraz w finale Pucharu Polski

Dobre mecze na środku rozgrywa Agnieszka Kąkolewska, która w poprzednim tygodniu dwukrotnie przekroczyła granicę 10 punktów. Najpierw po 11 „oczek” sięgnęła w spotkaniu z Eneą PTPS Piłą, gdzie skończyła ponad połowę swoich ataków, posłała dwie punktowe zagrywki i postawiła dwa spełnione bloki. W niedzielnym finale Pucharu Polski punktowała 13 razy, zasilając swój dorobek między innymi czterema skutecznymi blokami. 

Statystyki Agnieszki Kąkolewskiej (Grupa Azoty Chemik Police)

przeciwko Enei PTPS Pile: 11 punktów, 54% skuteczności w ataku, 2 punktowe bloki, 2 wybloki, 2 punktowe zagrywki

oraz w finale Pucharu Polski przeciwko Grot Budowlanym Łódź: 13 punktów, 50% skuteczności w ataku, 4 punktowe bloki, 4 wybloki, 1 punktowa zagrywka

4. Maria Stenzel w półfinale Pucharu Polski przeciwko E.Leclerc Moya Radomka Radom

Wysoką jakość przyjęcia cały czas utrzymuje Maria Stenzel, która z dużą dokładnością kieruje piłki do rozgrywającej Grota Budowlanych Łódź – Julii Nowickiej. Libero łodzianek była bardzo stabilnym punktem zespołu podczas dwudniowego turnieju finałowego Pucharu Polski w Nysie, szczególnie dobrze radząc sobie w półfinałowym meczu z Radomką Radom. Młoda siatkarka zanotowała wtedy ponad 60-procentową dokładność dograń, umożliwiając swoim koleżankom kombinacyjną grę.

Statystyki Marii Stenzel (Grot Budowlani Łódź) przeciwko E.Leclerc Moya Radomka Radom: 15 razy przyjmowała zagrywkę, 60% przyjęcia pozytywnego, 53% przyjęcia perfekcyjnego.

5. Paulina Damaske w finale Pucharu Polski przeciwko Grupie Azoty Chemikowi Police

Zadowolona ze swojego pucharowego występu może być też Paulina Damaske, która w obliczu gorszej dyspozycji Veroniki Jonas-Perry, zastąpiła Amerykankę na pozycji atakującej. Nominalna przyjmująca zdobyła w całym spotkaniu 11 punktów, przy 42-procetnowej skuteczności w ataku. Choć kilka razy spotkała się z blokiem rywalek, zawodniczka z rocznika 2001 zagrała dobre spotkanie, a co najważniejsze nabyła doświadczenie, które z całą pewnością wykorzysta w biało-czerwonych barwach.

Statystyki Pauliny Damaske (Grot Budowlani Łódź) przeciwko Grupie Azoty Chemikowi Police: 11 punktów, 42% skuteczności w ataku, 1 punktowy blok

Do odnotowania: Dobre wejście w meczu z Jokerem Świecie zanotowała Izabella Rapacz. Druga atakująca #VolleyWrocław w trzecim secie zastąpiła Małgorzatę Jasek, zdobywając w całym meczu 20 punktów, przy blisko 60-procentowej skuteczności w ofensywie. W swoich statystykach zapisała także 3 punktowe bloki.  

 Polską Siatkówkę wspierają

  • 10
  • 1
  • 10
  • 0
  • 0
Kwiecień 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2