SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: Piotr Sumara, 23 lutego 2021

Reprezentant Tygodnia: Tomasz Fornal

To już 15 ranking na Reprezentanta Tygodnia. Tym razem największe wrażenie swoją grą zrobił Tomasz Fornal. Siatkarz Jastrzębskiego Węgla zaprezentował się znakomicie w meczu z Cerrad Eneą Czarnymi Radom.

1. Tomasz Fornal w meczu przeciwko Cerrad Enei Czarnym Radom

Drugi w tabeli PlusLigi Jastrzębski Węgiel szybko rozprawił się z Cerrad Eneą Czarnymi Radom w meczu przedostatniej kolejki fazy zasadniczej. Wielka w tym zasługa Tomasza Fornala, który w tym starciu był praktycznie nie do zatrzymania. Przyjmujący reprezentacji Polski świetnie radził sobie nie tylko w ofensywie (78% skuteczności w ataku), ale też w odbiorze zagrywki osiągając blisko 80-procentową dokładność dograń. Dodatkowo popisał się dwoma skutecznymi blokami i taką samą liczbą punktowych zagrywek, czym zapracował sobie na nagrodę MVP.

Statystyki Tomasza Fornala (Jastrzębski Węgiel) przeciwko Cerrad Enei Czarnym Radom: 18 punktów, 75% przyjęcia pozytywnego, 44% przyjęcia perfekcyjnego, 78% skuteczności w ataku, 2 punktowe bloki, 2 wybloki, 2 punktowe zagrywki. Nagroda MVP

20216a 1

2. Bartosz Bednorz w meczu przeciwko Gazprom Jurdze Surgut

Dobre wieści napływają też z Rosji, gdzie po ochłodzeniu relacji na linii Bednorz-Alekno, znów zaczynają pojawiać się pozytywne sygnały. Przyjmujący reprezentacji Polski ewidentnie odbudowuje swoją formę, a w ostatnich meczach zaprezentował się z naprawdę dobrej strony. Najpierw 15 razy punktował w meczu z Dynamo Leningradem, a następnie w starciu z Gazprom-Jurgą Surgut zanotował 14 „oczek”, przy blisko 50-procentowej skuteczności w ataku. Ponadto reprezentant polski świetnie radził sobie w polu serwisowym i bloku, skutecznie zasilając dorobek punktowy Zenita Kazań. 

Statystyki Bartosza Bednorza (Zenit Kazań) przeciwko Gazprom Jurdze Surgut: 14 punktów, 47% skuteczności w ataku, 3 punktowe bloki, 3 punktowe zagrywki.

3. Michał Kubiak w pierwszym meczu przeciwko WolfDogs Nagoya

W ubiegły weekend w Japonii doszło do polsko-polskich starć, w których zmierzyli się Michał Kubiak i Bartosz Kurek. Z dwóch zwycięstw cieszył się kapitan reprezentacji Polski. Dwukrotny mistrz świata zagrał bardzo dobrze w pierwszym z meczów, gdzie zdobył 14 punktów i skończył ponad 60% akcji w ataku. Dodatkowo posłał dwie punktowe zagrywki i utrzymał dobrą jakość przyjęcia, oscylującą w granicach 60%.

Statystyki Michała Kubiaka (Panasonic Panthers) w pierwszym meczu przeciwko WolfDogs Nagoya: 14 punktów, 57% dokładności przyjęcia, 63% skuteczności w ataku, 2 punktowe zagrywki

4. Aleksander Śliwka w meczu Pucharu Polski z Asseco Resovią Rzeszów

Kroku, wyróżnionym przez nas przyjmującym, dotrzymuje Aleksander Śliwka, który jest bardzo silnym ogniwem ZAKSY Kędzierzyna-Koźle. Mistrz świata 2018 potwierdził to także w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski przeciwko Asseco Resovii Rzeszów, w którym zdobył 14 punktów. Poza jedenastoma skończonymi atakami, nasz reprezentant posłał na stronę rywali trzy punktowe zagrywki. Za swoją grę odebrał nagrodę MVP.  

Statystyki Aleksandra Śliwki (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) przeciwko Asseco Resovii Rzeszów: 14 punktów, 38% przyjęcia pozytywnego, 19% przyjęcia perfekcyjnego, 57% skuteczności w ataku, 3 punktowe zagrywki. Nagroda MVP.

5. Mateusz Bieniek w meczu przeciwko Asseco Resovii Rzeszów

Na ostatnim miejscu naszego rankingu znalazł się Mateusz Bieniek, który w dotkliwie przegranym starciu z rzeszowianami, był jedynym pewnym punktem w grze PGE Skry Bełchatów. Środkowy żółto-czarnych skończył 100% ataków, raz zatrzymał przeciwników blokiem i wykonał jeden punktowy serwis. Spotkanie zakończył z 11 „oczkami” na koncie.

Statystyki Mateusza Bieńka (PGE Skra Bełchatów) przeciwko Asseco Resovii Rzeszów: 11 punktów, 100% skuteczności w ataku, 1 punktowy blok, 1 wyblok, 1 punktowa zagrywka

Do odnotowania: Świetny występ ma za sobą Igor Grobelny, który był najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania VERVY Warszawy ORLEN Paliwa z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Przyjmujący warszawian zdobył 21 punktów, przy 67-procentowej skuteczności w ataku. Dodatkowo zanotował 2 punktowe zagrywki i 1 skuteczny blok. 

 Polską Siatkówkę wspierają

  • 10
  • 2
  • 9
  • 0
  • 0
Kwiecień 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2