SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: TAURON Liga, 20 lutego 2021

TAURON Puchar Polski kobiet: E.Leclerc Radomka Radom - Grot Budowlani Łódź 0:3

Grot Budowlani Łódź pokonali 3:0 (25:22, 27:25, 25:20) E.Leclerc Radomkę Radom w meczu półfinałowym TAURON Pucharu Polski kobiet, odbywającym się w Nysie. W niedzielę łodzianki zagrają z Grupą Azoty Chemika Police w finale turnieju. 

Pierwszy mecz o finał Pucharu Polski w trzech setach wygrała Grupa Azoty Chemik Police, która pokonała ŁKS Commercecon Łódź.

W drugim półfinale TAURON Pucharu Polski kobiet spotkały się E.Leclerc Radomka Radom oraz Grot Budowlani Łódź. W rozgrywkach ekstraklasy obie drużyny zmierzyły się ze sobą dwukrotnie – raz 3:2 wygrały łodzianki; w meczu rewanżowym zaś 3:1 triumfowały siatkarki z Radomia.

E.Leclerc Radomka Radom - Grot Budowlani Łódź 0:3 (22:25, 25:27, 20:25)

Pierwszą odsłonę spotkania lepiej rozpoczęły siatkarki Grota, szybko budując kilkupunktową przewagę. Dobrą dyspozycją mogła pochwalić się, wracająca po przerwie Julia Nowicka, która umiejętnie rozdzielała piłki między swoje koleżanki. Jej częstym wyborem była Monika Fedusio, która tę partię skończyła z blisko 70-procentową skutecznością. Ostatecznie to łodzianki cieszyły się z wygranej na otwarcie.  

Drugi set obie ekipy rozpoczęły bardzo podobnie, czyli z ryzykowną grą w polu serwisowym. Wraz z rozwojem seta radomianki coraz bardziej się napędzały i to one przez długi czas były na prowadzeniu. Łodzianki jednak bardzo cierpliwie odrabiały stratę i praktycznie od połowy tej partii mogliśmy oglądać bardzo wyrównaną grę. W końcówce, także nie brakowało emocji, długich wymian i ogromnego poświęcenia w defensywie, a punkt na wagę zwycięstwa w tej części meczu zdobyła Zuzanna Górecka, która po chwili spędzonej poza boiskiem, wróciła w wielkim stylu.  

Trzecia partia należała do siatkarek Budowlanych, które pewnie zmierzały po zwycięstwo w półfinale. Widać było, że łodzianki są bardzo dobrze przygotowane do turnieju i praktycznie każda z nich wnosiła wiele jakości do gry. Kluczem do wygranej w tym meczu był niewątpliwie blok, bowiem podopieczne Błażeja Krzyształowicza aż 19-krotnie zatrzymały rywalki na siatce. Najlepiej w tym elemencie poradziła sobie Małgorzata Lisiak, która postawiła łącznie pięć skutecznych bloków. Środkowa Grota w całym spotkaniu zdobyła 10 „oczek” i została wyróżniona statuetką MVP.

W niedzielę Grot Budowlani Łódź zmierzy się w finale turnieju z Grupą Azoty Chemikiem Police. Początek spotkania – 14:45. Transmisja w Polsacie Sport.

E.Leclerc MOYA Radomka Radom: Rodriguez De Almeida, Honorio Marques, Bałucka, Johnson, Łukasik, Zaborowska, Witkowska (L) – Picussa, Twardowska, Biała, Moskwa. Trener: Riccardo Marchesi

Grot Budowlani Łódź: Nowicka, Lisiak, Górecka, Centka, Jones-Perry, Fedusio, Stenzel (L) – Kędziora, Damaske. Trener: Błażej Krzyształowicz 

Relacja punktowa i statystyki tutaj

Więcej o TAURON Pucharze Polski: https://www.tauronliga.pl/pcup.html 

  • 1
  • 1
  • 9
  • 0
  • 1
Luty 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28