SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: Piotr Sumara, 16 lutego 2021

Reprezentant Tygodnia: Bartosz Kwolek

Jak w każdy wtorek przyjrzeliśmy się grze na naszych kadrowiczów i wybraliśmy dla Was Reprezentanta Tygodnia. Tym razem ten tytuł powędrował w ręce Bartosza Kwolka.

1. Bartosz Kwolek w meczach Ligi Mistrzów

Choć VERVA Warszawa ostatecznie pożegnała się z Ligą Mistrzów, to Bartosz Kwolek robił co mógł, aby pomóc swojej drużynie awansować do ćwierćfinałów europejskiego Pucharu. Mistrz świata 2018 w trzech spotkaniach zdobył łącznie 58 punktów, przy ponad 50% skuteczności w ataku. Dodatkowo, w dramatycznym meczu z Kuzbassem Kemerovo doznał kontuzji kostki i mimo urazu zdecydował się zagrać w decydującym o wszystkim tie-breaku. Takiej postawy nie mogliśmy nie zauważyć!

Statystyki Bartosza Kwolka (VERVA Warszawa ORLEN Paliwa) przeciwko

Knack Roeselare: 13 punktów, 47% pozytywnego przyjęcia, 55% skuteczności w ataku, 1 punktowy blok

Leo Shoes Modenie: 25 punktów, 53% pozytywnego przyjęcia, 59% skuteczności w ataku, 3 punktowe bloki

Kuzbassowi Kemerovo: 20 punktów, 53% pozytywnego przyjęcia, 51% skuteczności w ataku, 1 punktowy blok

20196a

2. Aleksander Śliwka w meczach przeciwko Cerrad Enei Czarnym Radom i GKSowi Katowice

Do dobrej dyspozycji przyzwyczaił już nas Aleksander Śliwka, który od początku sezonu utrzymuje bardzo równą i wysoką formę. Tym razem siłę przyjmującego ZAKSY Kędzierzyna-Koźle przetestowali radomianie i katowiczanie. Złoty medalista mistrzostw świata 2018 radzi sobie świetnie nie tylko w grze ofensywnej, ale także w odbiorze zagrywki, będąc jednocześnie najczęstszym celem serwujących. Reprezentant Polski przynosi swojemu zespołowi punkty także w innych elementach.

Statystyki Aleksandra Śliwki (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) przeciwko

Cerrad Enei Czarnym Radom: 12 punktów, 67% pozytywnego przyjęcia, 42% przyjęcia perfekcyjnego, 71% skuteczności w ataku, 1 punktowy blok, 2 wybloki, 1 punktowa zagrywka

GKSowi Katowice: 16 punktów, 71% pozytywnego przyjęcia, 58% skuteczności w ataku, 2 punktowe bloki

3. Damian Wojtaszek w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Leo Shoes Modenie

W naszym rankingu ciężko jest nie wspomnieć o dobrej grze Damiana Wojtaszka, który w tym sezonie jest dla VERVY Warszawy gwarantem dużej stabilizacji w przyjęciu i obronie. Libero reprezentacji Polski praktycznie w każdym meczu notuje wysoką dokładność w odbiorze zagrywki, co potwierdził także w meczach Ligi Mistrzów, zwłaszcza przeciwko włoskiej Leo Shoes Modenie. W spotkaniu z silną drużyną Serie A, mistrz świata 2018 przyjmował na poziomie 72%.

Statystyki Damiana Wojtaszka (VERVA Warszawa ORLEN Paliwa) przeciwko Leo Shoes Modenie: 72% pozytywnego przyjęcia, 44% przyjęcia perfekcyjnego

4. Jakub Kochanowski w meczu przeciwko Cerrad Enei Czarnym Radom

Świetnie radzi sobie też Jakub Kochanowski, który w rankingu najlepszych blokujących PlusLigi zajmuje drugie miejsce. Środkowy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyna-Koźle jeszcze bardziej wyśrubował swoje statystyki, kiedy w meczu z radomianami czterokrotnie zatrzymał rywali w bloku. Do swojego dorobku dołożył także 7 skończonych ataków i jedną punktową zagrywkę. Nasz reprezentant w tym spotkaniu zanotował blisko 90-procentową skuteczność w ofensywie. 

Statystyki Jakuba Kochanowskiego (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) przeciwko Cerrad Enei Czarnym Radom: 12 punktów, 88% skuteczności w ataku, 4 punktowe bloki, 2 wybloki, 1 punktowa zagrywka

5. Bartosz Bednorz w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Berlin Recycling Volleys

Powoli na „wysokie obroty” wraca Bartosz Bednorz, który po paru zawirowaniach, broni swojej pozycji w Zenicie Kazań. Przyjmujący Biało-Czerwonych w rundzie rewanżowej Ligi Mistrzów miał okazję wystąpić w starciu z niemieckim Berlinem Recycling Volleys. W tym meczu nasz kadrowicz zanotował dobre statystyki w przyjęciu (62%) i ataku (80%), a także trzy razy punktował w polu serwisowym i raz w bloku.  

Statystyki Bartosza Bednorza (Zenit Kazań) przeciwko Berlinowi Recycling Volleys: 8 punktów, 62% pozytywnego przyjęcia, 46% przyjęcia perfekcyjnego, 80% skuteczności w ataku, 1 punktowy blok, 3 punktowe zagrywki

Do wyróżnienia: Po raz kolejny dobrą grą popisał się Karol Butryn – atakujący Asseco Resovii Rzeszów, który w ostatnich dniach miał okazję zagrać dwa mecze. W spotkaniu z Aluron CMC Zawiercie zdobył 20 punktów, przy prawie 60-procentowej skuteczności w ataku, natomiast przeciwko Cuprum Lubin punktował 25 razy, przy blisko 70-procentowej jakości w ofensywie. Za ten występ odebrał nagrodę MVP.

 Polską Siatkówkę wspierają

  • 9
  • 1
  • 12
  • 0
  • 0
Kwiecień 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2