SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Mateusz Chwajoł - ZIS Kraków, JU, fot. Mateusz Chwajoł, 22 stycznia 2021

Siatkarski Kraków 2021: rozmowy z Prezesami PZPS i PLS S.A.

W piątek, 22 stycznia w Krakowie gościli Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk i Prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Artur Popko. Z Dyrektorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztofem Kowalem rozmawiali o planowanych w tym roku w stolicy Małopolski imprezach siatkarskich. Poza CEV Mistrzostwami Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2021 i XVIII Memoriałem Huberta Jerzego Wagnera, jest szansa, że już w najbliższym czasie w Krakowie zorganizowane zostanie kolejne duże wydarzenie w siatkówce halowej.

Ostateczne ustalenia i szczegóły zostaną przedstawione niebawem.

Znany jest już wstępny terminarz CEV Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2021, które rozegrane zostaną w Polsce, Czechach, Estonii i Finlandii.

W Krakowie rozegrane zostaną mecze grupy A, z udziałem reprezentacji Polski. W sumie będzie to 15 spotkań w TAURON Arenie Kraków, w tym 5 potyczek biało-czerwonych.

W ostatnich latach Kraków był już Miastem-Gospodarzem FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 i główną areną CEV Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017. W stolicy Małopolski rozegrano też wiele spotkań reprezentacji Polski w ramach Ligi Światowej – w tym turniej Final Six w 2016 roku, a następnie Ligi Narodów w siatkówce mężczyzn. W Krakowie odbyły się też FIVB Klubowe Mistrzostwa Świata w 2017 roku.
W ostatnich latach stolica Małopolski gościła też – aż pięciokrotnie – uczestników Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Kraków będzie Miastem-Gospodarzem najlepszego siatkarskiego turnieju towarzyskiego na świecie również w tym roku, w terminie 9-11 lipca.

Od momentu otwarcia TAURON Areny Kraków w 2014 roku, organizowane w stolicy Małopolski mecze siatkówki cieszą się olbrzymim zainteresowaniem krakowian, kibiców  z całego kraju i gości z zagranicy. Inaugurujący sportową działalność hali mecz Ligi Światowej Polska – Brazylia zgromadził rekordową publikę w historii cyklu i spotkań siatkówki halowej odbywających się w Polsce – 15 250 widzów! Również podczas FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 padały rekordy – w sumie obejrzało je w Krakowie 114 250 widzów. W 2019 roku rekordowa publika – 15 000 widzów – oglądała też rozgrywany w TAURON Arenie Kraków mecz XVII edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera Polska – Serbia.

Mamy nadzieję, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa będzie się poprawiać i podczas tegorocznych wydarzeń siatkarskich organizowanych w Krakowie na trybunach będą już mogli zasiąść najlepsi kibice świata, których zawsze z radością gościmy w naszym mieściepowiedział Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Kraków jest niezawodnym sojusznikiem Polskiej Siatkówki. Nowoczesna i niezwykle pojemna Tauron Arena jest znakomitym miejscem do organizowania wydarzeń najwyższej rangi. Nie trzeba też przypominać, że Kraków jest bardzo atrakcyjnym miastem, które jest bardzo lubiane przez naszych kibiców. Podobnie, jak Pan Dyrektor Kowal mam nadzieję, że zbliżamy się do końca pandemii i będziemy się mogli radować widokiem wypełnionych trybun przez naszych fantastycznych fanów – dodał Jacek Kasprzyk, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

  • 5
  • 1
  • 11
  • 0
  • 0
Marzec 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4