SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: FIVB/Piotr Sumara, 19 stycznia 2021

Reprezentant Tygodnia: Michał Kubiak

To już dziesiąte zestawienie, w którym wybieramy Reprezentanta Tygodnia. Tym razem najlepszym z najlepszych okazał się Michał Kubiak, a na dalszych miejscach nie zabrakło przedstawicieli PlusLigi.

1. Michał Kubiak w meczach przeciwko JTekt Stings

Na czele aktualnego rankingu uplasował się kapitan reprezentacji Polski – Michał Kubiak. Dwukrotny mistrz świata zagrał rewelacyjne spotkania przeciwko JTekt Stings, zdobywając w nich łącznie 34 punkty. Zwłaszcza drugi mecz był prawdziwym koncertem naszego przyjmującego, który zaprezentował się znakomicie nie tylko w swoim koronnym elemencie, ale także w ataku, notując w ofensywie 17 punktów.

Statystki Michała Kubiaka (Panasonic Panthers):

w pierwszym meczu przeciwko JTekt Stings: 14 punktów, 42% skuteczności w ataku, 65% dokładności przyjęcia, 3 punktowe bloki

w drugim meczu przeciwko JTekt Stings: 20 punktów, 59% skuteczności w ataku, 73% dokładności przyjęcia, 2 punktowe bloki, 1 punktowa zagrywka

20096a

2. Piotr Nowakowski w meczu przeciwko GKSowi Katowice

Znakomity mecz ma za sobą kolejny z podwójnych medalistów mistrzostw świata – Piotr Nowakowski. Środkowy VERVY Warszawy ORLEN Paliwa w starciu z katowicką GieKSą dał absolutny popis gry na siatce, stawiając aż 10 punktowych bloków. Dodatkowo na swoim koncie zapisał 7 wybloków, dając swoim kolegom idealne szanse na przeprowadzenie skutecznych kontrataków. Sam w ofensywie punktował 5 razy. Do swojego bilansu dołożył też punktowy serwis i, co oczywiste, nagrodę MVP.

Statystyki Piotra Nowakowskiego (VERVA Warszawa ORLEN Paliwa) przeciwko GKSowi Katowice: 16 punktów, 63% skuteczności w ataku, 10 punktowych bloków, 7 wybloków, 1 punktowa zagrywka, nagroda MVP.

3. Jakub Kochanowski w meczu przeciwko Ślepsk Malow Suwałki

Świetną grą w ostatnich dniach może pochwalić się także Jakub Kochanowski. Środkowy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyna-Koźle ma za sobą bardzo dobre spotkanie przeciwko Ślepskowi Malow Suwałki, w którym zdobył 15 punktów. Złoty medalista MŚ 2018 atakował z imponującą skutecznością 90%, posłał 3 punktowe serwisy oraz trzykrotnie zatrzymał rywali szczelnym blokiem. Za swój występ odebrał nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu.

Statystyki Jakuba Kochanowskiego (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) przeciwko Ślepskowi Malow Suwałki: 15 punktów, 90% skuteczności w ataku, 3 punktowe bloki, 3 wybloki, 3 punktowe zagrywki, nagroda MVP.

4. Bartosz Kurek w meczach przeciwko Sakai Blazers

W Japonii po raz kolejny granicę 50 punktów w jeden weekend przekroczył Bartosz Kurek. Atakujący Wolfdogs Nagoya starł się z Sakai Blazers i w dwóch spotkaniach zdobył łącznie 53 „oczka”. MVP mistrzostw świata 2018 punktował w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, dokładając skuteczne akcje w bloku i polu serwisowym. Warto dodać, że do naszego reprezentanta w dwóch meczach skierowano łącznie 89 piłek.   

Statystyki Bartosza Kurka (Wolfdogs Nagoya):

w pierwszym meczu przeciwko Sakai Blazers: 19 punktów, 57% skuteczności w ataku, 2 punktowe zagrywki

w drugim meczu przeciwko Sakai Blazers: 34 punkty, 49% skuteczności w ataku, 2 punktowe bloki, 3 punktowe zagrywki

5. Damian Schulz w meczu przeciwko Stali Nysa

Udane spotkanie ma na swoim koncie także Damian Schulz – mistrz świata 2018. Atakujący Indykpolu AZS Olsztyn przeciwko Stali Nysa zdobył w sumie 22 punkty, kończąc połowę z dogranych do niego piłek. Do swojego dorobku dołożył trzy punkty w bloku i jedną punktową zagrywkę. Za mecz przeciwko olsztynianom otrzymał statuetkę MVP.  

Statystyki Damiana Schulza (Indykpol AZS Olsztyn) przeciwko Stali Nysa: 22 punkty, 50% skuteczności w ataku, 3 punktowe bloki, 1 wyblok, 1 punktowa zagrywka, nagroda MVP.

Do odnotowania: Warta zauważenia jest dyspozycja Łukasza Wiśniewskiego – środkowego Jastrzębskiego Węgla, który w dwóch ostatnich meczach zdobył w sumie 17 punktów. W starciu z VERVĄ Warszawą atakował z 75-procentową skutecznością, cztery razy zablokował rywali i zdobył jeden punkt zagrywką, natomiast przeciwko PGE Skrze Bełchatów skończył ponad 70% ataków i postawił dwa spełnione bloki.

 Polską Siatkówkę wspierają

  • 9
  • 1
  • 10
  • 0
  • 0
Marzec 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4