SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, moswola.pl, fot. Marcin Kalicki, 14 grudnia 2020

II liga siatkarzy: MOS Wola Tramwaje Warszawskie wygrał ważny mecz

Piątkowy wieczór należał do MOS Wola Tramwaje Warszawskie. Podopieczni trenera Krzysztofa Wójcika wygrali ważne ligowe starcie z Camperem Wyszków, a ich dominacja w pierwszych dwóch setach nie podlegała dyskusji.

Gospodarze od początku postawili na trudną zagrywkę, wobec której zupełnie bezradni byli przyjezdni. Gospodarze grali jak z nut i radzili sobie nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Tę partię skutecznym atakiem zakończył Grzegorz Pacholczak. Warto dodać, że w końcówce w drużynie gospodarzy zadebiutował środkowy Krzysztof Pawlak, kolejny zdolny junior z kuźni przy Rogalińskiej.

Druga partia zawodnikom z Wyszkowa może jeszcze długo śnić się w najgorszych koszmarach. Trudne zagrywki Iszczuka sprawiły, że nie byli w stanie wyprowadzić skutecznej akcji. Przez blok Bartosza Gomułki i Briana Malangiewicza nie przebił się ani Tobiasz Wojtkowski, ani dwukrotnie Kacper Stryjewski. Kolejne asy serwisowe posyłali rywalom Buczek, Gomułka i Pacholczak. Na środku skutecznością kilkukrotnie popisał się Malangiewicz, a seta sprytnym plasem w środek zakończył Gomułka (25:11).

W trzecim secie goście otrząsnęli się po początkowym nokaucie, a obraz gry się wyrównał. W końcówce znakomicie zaprezentował się atakujący drużyny Campera, Tobiasz Wojtkowski. Jego skuteczne akcje doprowadziły do remisu 20:20. Skutecznie odpowiadał Gomułka, jednak jego koledzy popełnili kilka błędów i trzecia partia padła łupem gości.

Czwarta odsłona tego meczu była prawdziwą siatkarką walką "na noże". W końcówce zarysowała się przewaga gospodarzy (20:18, 22:20), jednak podopieczni trenera Gerymskiego nie rezygnowali i za każdym razem doprowadzali do remisu. Piłkę meczową gospodarzom dał Malangiewicz potężnym atakiem z krótkiej. W ostatniej akcji na blok w miejsce Leliwy trener Wójcik wprowadził Adama Antońskiego, a ten zatrzymał atak gości!

Po meczu powiedzieli:
Trener MOS, Krzysztof Wójcik: - Mecz od początku układał się po naszej myśli. Przez dwa sety prezentowaliśmy siatkówkę na naprawdę wysokim poziomie. Wychodziło nam w zasadzie wszystko. Tak grając można się bić z każdym w tej lidze. Wygraliśmy z bardzo dobrym zespołem, który jest wyżej w tabeli i do tej pory odniósł więcej zwycięstw. Tym większe gratulacje dla chłopaków. W kolejny weekend kończymy tegoroczne zmagania meczem wyjazdowym z Metrem. W pierwszym meczu górą byli rywale, ale był to nasz pierwszy mecz w sezonie, po opóźnionym starcie, w niepełnym składzie... Myślę, że teraz mamy większe szanse. Na pewno będzie ciekawe widowisko.

Kamil Leliwa, środkowy: - Po przegranym meczu w Spale musieliśmy szybko "oczyścić głowę" i przygotować się na kolejne ligowe starcie. Pierwsze dwa sety wczorajszego pojedynku z drużyną z Wyszkowa mieliśmy pod pełną kontrolą. Przeciwnik posiada w swoim składzie doświadczonych zawodników, więc nie mogliśmy sobie pozwolić na chwilę słabszej gry. Trzeci set nie poszedł po naszej myśli, momenty rozluźnienia spowodowały, że w tej partii musieliśmy uznać wyższość rywala. Mecz ostatecznie wygraliśmy wynikiem 3:1, po powrocie do lepszej dyspozycji na boisku. Naszym kolejnym przeciwnikiem jest drużyna Metro Warszawa. Mamy wystarczająco czasu, aby się dobrze przygotować na ten pojedynek i wrócić z kolejnymi punktami dopisanymi do tabeli.

Kajetan Iszczuk, rozgrywający: - Zagraliśmy bardzo dobre dwa sety. W trzecim drużyna z Wyszkowa postawiła wszystko na zagrywkę, zaczęliśmy nerwowo przyjmować. Camper to wykorzystał, ale w czwartym secie zagraliśmy "na noże" i wygraliśmy. W następnym meczu musimy utrzymać koncentrację w trzech setach i wtedy będzie bardzo ciężko nas przełamać. W kolejnym, ostatnim w tym roku spotkaniu, MOS Wola Tramwaje Warszawskie zmierzy się w derbach stolicy z drużyną KS Metro Warszawa.

MOS WOLA TRAMWAJE WARSZAWSKIE - CAMPER WYSZKÓW 3:1 (25:20, 25:11, 22:25, 25:23) MOS Wola: Kajetan Iszczuk, Bartosz Gomułka, Grzegorz Pacholczak (kapitan), Jakub Buczek, Brian Malangiewicz, Kamil Leliwa, Dawid Bulira (L) oraz Kacper Kulesza (L), Damian Gościański, Piotr Szlęzak, Adam Antoński i Krzysztof Pawlak. CAMPER WYSZKÓW: Karol Wojtkowski, Tobiasz Wojtkowski, Kacper Stryjewski, Krystian Kruk, Kamil Bodzon, Dariusz Szulik, Sebastian Wójciak (L) oraz Sebastian Olszewski (L), Filip Balasz, Wiktor Sadowski, Kacper Wojtkowski, Jan Sosnowski i Łukasz Zdrojewski.

  • 0
  • 0
  • 12
  • 0
  • 0
Marzec 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4