SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Sekcja siatkówki Legii Warszawa , EA, 14 grudnia 2020

II liga siatkarzy: Legia Warszawa pozostaje niepokonana

Legia Warszawa, po niezwykle emocjonującym meczu pokonała SMS PZPS Spałę II 3:2. Tym samym Legia umocniła się na pozycji lidera grupy II, rozgrywek II ligi mężczyzn.

Mecz rozpoczął się od bardzo dobrej gry SMS-u. Goście ze Spały dominowali głównie na zagrywce oraz w bloku. Przewaga w tych dwóch elementach pozwoliła na spokojne prowadzenie gry i osiągnięcie kilkupunktowej przewagi zarówno w pierwszym jak i drugim secie. Choć Legia próbowała zniwelować przewagę SMS-u, ta sztuka nie udała się podopiecznym Mateusza Mielnika.

Prawdziwa odmiana nastąpiła w secie trzecim. Zdeterminowani „Wojskowi” przystąpili z wielkim animuszem do gry i błyskawicznie rozstrzygnęli losy trzeciego seta wygrywając o 11. „Wojskowi” poszli za ciosem w secie czwartym i nawet lepsza postawa SMS nie uchroniła ich przed porażką. To oznaczało, że o ostatecznym wyniku meczu miał zadecydować tie-break.

Tie-break od samego początku był niezwykle wyrównany. Gra punkt za punkt toczyła się aż do zmiany stron. Wtedy minimalne prowadzenie osiągnęli gracze SMS (9:11), jednak po chwili, po przerwie dla trenera Mateusza Mielnika, „Wojskowi” prowadzili już 12:11. Przy stanie 14:13 Legia miała pierwszą piłkę meczową. Dwie kolejne SMS-owi udało się wybronić, jednak w momentach doprowadzania do remisu w końcówce, SMS psuł zagrywkę. Mecz zakończył as serwisowy Szymona Pałki. 17:15 w tie-breaku i w całym 3:2 dla Legii.

„Wojskowi” prowadzą w tabeli grupy II z dorobkiem 11 zwycięstw w 11 meczach i 30 punktów. Druga w tabeli jest Sparta Grodzisk, która traci do Legii 7 punktów, jednak rozegrała o jedno spotkanie mniej. W najbliższy piątek, ostatnia w tym roku ligowa potyczka Legii. W piątek, o godz. 20:00 Legia zmierzy się na wyjeździe z Camperem Wyszków.

Legia Warszawa – SMS PZPS Spała II 3:2 (21:25, 18:25, 25:11, 25:21, 17:15)
Legia: Stępień M, Żakieta, Obuchowicz, Akala, Stępień B., Pietkiewicz oraz Tomczak (l), Brzostek, Szewczyk, Pałka, Sutryk, Gawryś,

Na czele pozostałych grup znajdują się: GKS Stoczniowiec Gdańsk (grupa I), SMS PZPS I Spała (III), SPS Chrobry Głogów (IV), UMKS Kęczanin Kęty (V) i MKS MOSiR Jasłow (VI)