SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: FIVB, 1 grudnia 2020

Reprezentantka Tygodnia: Malwina Smarzek

Miniony tydzień w rozgrywkach pań zdominowały zmagania w Lidze Mistrzyń w których z dobrej strony zaprezentowała się Malwina Smarzek. Wracająca do zdrowia atakująca kadry Polski zasłużyła na miano „Reprezentantki Tygodnia”.

1. Malwina Smarzek w meczach Ligi Mistrzyń

Malwina Smarzek nie tak dawno pauzowała z powodu zakażenia koronawirusem, a trzydniowy turniej Ligi Mistrzyń rozgrywany w Novarze był tak naprawdę pierwszym wydarzeniem o tak dużej intensywności. Nasza kadrowiczka wystąpiła we wszystkich trzech spotkaniach (w starciu z VK UP Olomouc tylko przez dwa sety), notując łącznie 41 punktów. W bratobójczym meczu z Grupą Azoty Chemikiem Police zaprezentowała bardzo dobrą grę w bloku, czterokrotnie zatrzymując na siatce polski zespół.

Statystyki Malwiny Smarzek (Igor Grogonzola Novara)

w meczu przeciwko VK UP Olomouc: 10 punktów, 73% skuteczności w ataku, 1 punktowy blok, 1 punktowa zagrywka

w meczu przeciwko Dinamo-Ak Bars Kazań: 9 punktów, 27% skuteczności w ataku, 1 punktowy blok

w meczu przeciwko Grupie Azoty Chemik Police: 22 punkty, 34% skuteczności w ataku, 4 punktowe bloki

2. Kamila Witkowska w meczach przeciwko Jokerowi Świecie i Enei PTPS Pile

Na ligowych parkietach świetną pracę wykonała Kamila Witkowska. Środkowa reprezentacji Polski w dwóch ostatnich meczach atakowała na dość równym poziomie - przeciwko Jokerowi Świecie kończąc 54% piłek, a przeciwko Enei PTPS Pile – 46% akcji. Łącznie zdobyła 24 punkty. W drugim z wymienionych spotkań aż 8 razy zatrzymała rywalki na siatce, a do swojego dorobku dołożyła także jedną punktową zagrywkę.

Statystyki Kamili Witkowskiej (#VolleyWrocław)

w meczu przeciwko Jokerowi Świecie: 9 punktów, 54% skuteczności w ataku, 2 punktowe bloki

w meczu przeciwko Enei PTPS Pile: 15 punktów, 46% skuteczności w ataku, 8 punktowych bloków, 2 wybloki, 1 punktowa zagrywka.

3. Klaudia Alagierska w meczach Ligi Mistrzyń

Bardzo dobre występy ma za sobą także Klaudia Alagierska, która w minionym tygodniu wraz z ŁKSem walczyła w Lidze Mistrzyń. Zawodniczka Commerceconu w trzech spotkaniach zdobyła w sumie 21 punktów, w każdym z nich prezentując naprawdę wysoką jakość w ataku. Środkowa „Wiewiór” prezentowała się także czujnie na siatce, co potwierdziły przede wszystkim spotkania przeciwko VC Martizie Płowdiw i ASPTT Milhouse.  

Statystyki Klaudii Alagierskiej (ŁKS Commercecon Łódź)

w meczu przeciwko VakifBank Stambuł: 5 punktów, 71% skuteczności w ataku

w meczu przeciwko VC Martizą Płowdiw: 8 punktów, 63% skuteczności w ataku, 3 punktowe bloki

w meczu przeciwko ASPTT Milhouse: 8 punktów, 67% skuteczności w ataku, 2 punktowe bloki

4. Martyna Łukasik w meczu przeciwko Igor Gorgonzoli Novarze

Kolejną reprezentantką, która testowała formę w spotkaniach Ligi Mistrzyń jest Martyna Łukasik. Przyjmująca Grupy Azoty Chemika Police razem ze swoim zespołem rywalizowała w Novarze i mimo, że potrzebowała sporo czasu by wskoczyć na swój wysoki poziom gry, to w ostatnim z rozgrywanych spotkań zanotowała naprawdę bardzo udany występ. Przeciwko gospodyniom – Igor Gorgonzoli Novarze – punktowała 20 razy, kończąc ponad 40% piłek. Dodatkowo wykonała solidną pracę w bloku, czym bez wątpienia zaprocentowała w naszym rankingu.

Statystyki Martyny Łukasik (Grupa Azoty Chemik Police)

w meczu przeciwko Igor Gorgonzoli Novarze: 20 punktów, 48% dokładności w przyjęciu, 23% przyjęcia perfekcyjnego, 41% skuteczności w ataku, 3 bloki

5. Aleksandra Wójcik w meczach przeciwko VakifBank Stambuł i VC Martizą Płowdiw

Ostatnią z wyróżnionych reprezentantek jest Aleksandra Wójcik. Przyjmująca łódzkiego ŁKSu, zwłaszcza w meczu z VC Martizą Płowdiw, dawała swojemu zespołowi potrzebną stabilizację, w pewnym momencie spotkania stając się pierwszą ofensywną opcją. W starciu z VakifBankiem Stambuł, choć nie błyszczała w ataku, utrzymała dobrą jakość przyjęcia znacznie odciążając „Wiewióry” w tym elemencie. Łącznie w trzech spotkaniach zdobyła 41 punktów.

Statystyki Aleksandry Wójcik (ŁKS Commercecon Łódź)

w meczu przeciwko VakifBank Stambuł: 8 punktów, 61% dokładności w przyjęciu, 39% przyjęcia perfekcyjnego, 32% skuteczności w ataku

w meczu przeciwko VC Martizą Płowdiw: 26 punktów, 40% dokładności w przyjęciu, 28% przyjęcia perfekcyjnego, 46% skuteczności w ataku, 4 punktowe bloki  

Do odnotowania: W minionym tygodniu warta zauważenia jest także dyspozycja Igi Wasilewskiej, która razem z koleżankami z Chemika Police rywalizowała w Lidze Mistrzyń. W trzech spotkaniach zdobyła łącznie 38 punktów, notując także wysoką skuteczność w ataku (ponad 60-procentową). Bardzo ciekawie zaprezentowała się także Katarzyna Marcyniuk z Jokera Świecie, która w spotkaniu przeciwko #VolleyWrocław przyjęła 50 piłek, utrzymując blisko 50-procentową dokładność dograń. W tym samym spotkaniu skończyła 14 ataków, a także dołożyła po dwa punkty w bloku i polu serwisowym.

 Polską Siatkówkę wspierają

  • 3
  • 1
  • 12
  • 0
  • 0
Styczeń 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31