SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Ela Poznar, 2 listopada 2020

#SiatkarskaPolska - Błażej Wojtyła (WIDEO)

Energa MKS Kalisz zdominowała w minionym sezonie rozgrywki młodzieżowe dziewcząt. Młodziczki, juniorki i juniorki młodsze zdobyły tytuły mistrzyń Polski, a drużyna seniorska z powodzeniem zaczęła sezon w Tauron Lidze. O fenomenie kaliskiej drużyny, jej rozwoju rozmawialiśmy z prezesem klubu, Błażejem Wojtyłą.

Energa MKS Kalisz stoi młodzieżą, dziewczyny uczą się w SMSie, seniorki mają najmłodszą drużynę w Tauron Lidze. Skąd pomysł na tak szeroko zakrojony projekt?

Uczymy się trochę na swoich błędach, nie chcemy ich po raz kolejny popełniać. Historia pokazuje, że warto stawiać na młodzież. W Kaliszu zdobyliśmy już 11 medali mistrzostw Polski, w tym cztery mistrzostwa. Przez piętnaście lat byliśmy jednym z najlepszych zespołów w Polsce. I po piętnastu latach okazało się, że niestety trochę gospodarka, a trochę sponsorzy odpuścili i musieliśmy pożegnać się z najwyższą rangą rozgrywek. Po dziesięciu latach, w 2018 roku udało nam się z powrotem awansować do najwyższej ligi. Dlatego teraz nie chcemy popełnić tego samego błędu sprzed lat. Postanowiliśmy budować od podstaw siatkówkę w Kaliszu i postawić przede wszystkim na młodzież i zaplecze. Myślę, że to z czasem pozwoli nam w momencie ewentualnego kryzysu ekonomicznego w klubie na granie swoimi wychowankami, które tak naprawdę dzisiaj są jednymi z najlepszych w Polsce. Obecnie pięć juniorek jest w Tauron Lidze. Na bazie tej młodzieży chcemy na długie lata stworzyć w Kaliszu ośrodek żeńskiej siatkówki.

Kto wspiera klub w działaniach?

To przede wszystkim miasto, sponsorzy, Grupa Energa. Oczywiście warto wspomnieć o sponsorach lokalnych, których coraz więcej przybywa, nawet w tych ciękzich chwilach, żaden z naszych sponsorów nas nie opuścił. Myślę, że nasze działanie robi wrażenie i każda złotówka, która wpływa do klubu jest dobrze wydana. Widać to zresztą po wynikach. Cały czas się rozwijamy, cały czas inwestujemy i dlatego teć ci sponsorzy cały czas nas wspierają. Dzięki szkole, VII Liceum Ogólnokształcącemu udaje nam się odnosić sukcesy. Pani dyrektor dwa lata temu weszła w ten projekt, gdzie abstrakcyjnym wydawało się podbijanie sceny siatkarskiej w Polsce, ale dała się przekonać i dzisiaj okazuje się, że warto było. We współpracy ze szkołą możemy osiągać takie wyniki, bo to szkoła zapewnia im miejsce, opiekę, internat, halę, trenerów i opiekę medyczną.

Więcej w materiale wideo.

Błażej Wojtyła jest prezesem klubu sportowego Energa MKS Kalisz, w ramach którego działa sekcja piłki siatkowej i piłki ręcznej. Klub zajmuje się wyszkoleniem młodzieży, a drużyny seniorskie grają odopowiednio w Tauron Lidze Kobiet i PGNiG Superlidze Piłki Ręcznej Mężczyzn.

 Polską Siatkówkę wspierają

  • 0
  • 2
  • 11
  • 0
  • 0
Marzec 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4