SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Informacja prasowa, EA, 13 sierpnia 2020

Plaża Open: Myślenice po raz pierwszy

Setki rozmów, tysiące przejechanych kilometrów, ale było warto – po raz pierwszy na mapie Plaży Open znalazły się Myślenice, miasto położone nieopodal stolicy Małopolski. Będzie to już trzeci przystanek tegorocznej edycji największego cyklu eliminacji Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, który odbywa się już po raz 11-sty. Trzy boiska wraz z imponującymi trybunami zostaną rozstawione przy brzegu rzeki Raby. Już od piątku na kibiców oprócz pięknej pogody czekać będą rozgrywki krajowej czołówki siatkówki plażowej. Nie zabraknie także reprezentantów Polski oraz uczestników i uczestniczek Igrzysk Olimpijskich!

Swój udział w turnieju żeńskim zapowiedziała m.in. Monika Brzostek oraz jej partnerka Aleksandra Gromadowska. Druga nominalna para kadrowa ma już ogromne sukcesy, nie tylko na krajowym podwórku (zwycięstwo na Plaży Open 2019 w Zamościu), ale także międzynarodowe podboje z zeszłorocznym Pucharem Świata w Kanadzie, gdzie po zaciętej walce odpadły dopiero w ćwierćfinale, na czele. Popularna „Monia” ma w swoim dorobku medale Pucharu Świata, Mistrzostw Europy czy uczestnictwo w Igrzyskach Olimpijskich na słynnej Copacabanie w Rio de Janeiro. Kadrowiczki nie będą miały jednak łatwego zadania. Do Małopolski przyjedzie specjalnie na ten turniej utworzony duet  Jagoda Gruszczyńska/Kinga Legieta, które z pewnością będą chciały pokrzyżować plany wyżej notowanym zawodniczkom. Mistrzostwa Europy odbywające się w 2017 w łotewskiej Jurmali na długo zapadną w pamięci Gruszczyńskiej, ponieważ zdobyła tam świetne czwarte miejsce. Namieszać w czołówce będą chciały Aleksandra Zdon i Paulina Biranowska, które już nie raz pokazały, że stać je na znalezienie się w najlepszej trójce zawodów. Rywalizacja zapowiada się więc imponująco!

Nie inaczej będzie w kontekście mężczyzn. W turnieju zagra aż trzech zawodników, którzy w swoim dorobku mają udział w Igrzyskach Olimpijskich. Mowa o Piotrze Kantorze i Bartoszu Łosiaku, jednej z dwóch najlepszych polskich eksportowych par, oraz o Mariuszu Prudlu, który po zakończeniu kariery zawodniczej zdecydował się na szkolenie młodszych adeptów plażowej odmiany siatkówki. W Myślenicach zagra z bardzo dobrze zapowiadającym się młodzieżowym reprezentantem Polski Jakubem Kurowskim. Apetyt rośnie w miarę jedzenia – to określenie bardzo dobrze pasuje do Jakuba Szałankiewicza i Mateusza Lesieckiego, którzy uplasowali się na piątym miejscu w cieszyńskim turnieju. Złoci medaliści wspomnianych zawodów Jarosław Lech i Michał Korycki będą chcieli potwierdzić, że ubiegłotygodniowy sukces to nie był przypadek i ponownie stanąć na podium. Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak z pewnością będą chcieli zrehabilitować się za nieudany występ na Plaży Open w Cieszynie, gdzie zajęli odległe dziewiąte miejsce. Warto przypomnieć, że nie schodzili oni z podium krajowych turniejów od 2017 roku!

Czy połączenie młodości z doświadczeniem okaże się sukcesem? Czy krajowe pary sprawią niespodziankę i pokonają duety kadrowe? Na te i inne pytania kibice znajdą odpowiedzi już w najbliższy weekend! Dla tych, którzy nie będą mogli śledzić zmagać na własne oczy, transmisję z niedzielnych finałów przeprowadzi TVP Sport już od 12:30.

Kibice oprócz obserwowania rywalizacji na boisku będą mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach przygotowanych przez organizatora. Niezwykłą popularnością wśród fanów zarówno w Kołobrzegu, jak i Cieszynie, cieszyła się nowa zabawa „Siatkatlon”, w której udział będą mogli wziąć także kibice zgromadzeni w Myślenicach.

Sponsorem strategicznym cyklu Plaża Open jest PKN ORLEN. Cykl Plaży Open patronatem honorowym objęło także Ministerstwo Sportu. Partnerem Głównym Plaży Open został Martes Sport, partnerem – Wawel. Oficjalną wodą turnieju jest Jurajska – oficjalna woda Polskiej Siatkówki.

  • 1
  • 0
  • 38
  • 0
  • 0
Wrzesień 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4