SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 30 lipca 2020

Grzegorz Klimek: sytuacja powoli normalnieje

- Trenujemy, coraz więcej gramy, a na horyzoncie kolejne turnieje. Sytuacja normalnieje - mówi trener kadry siatkarzy plażowych Grzegorz Klimek. W połowie lipca ze swoimi podopiecznymi Michałem Brylem, Mikołajem Miszczukiem, Piotrem Kantorem i Bartoszem Łosiakiem przebywał w Hamburgu, gdzie nasi zawodnicy trenowali i rozgrywali mecze sparingowe.

- Fajnie, że tam pojechaliśmy. W Hamburgu mieliśmy mocnych sparingpartnerów. Były treningi i rywalizacja z niemieckimi i holenderskimi parami. Taka odmiana była potrzebna. Po okresie przerwy z powodu pandemii zaczął się ruch na boiskach i wraciło sportowe życie - podkreśla Grzegorz Klimek.

Po powrocie do kraju kadra naszych siatkarzy plażowych wzięła udział w turnieju w Toruniu. Niestety, uraz barku wyeliminował Bartosza Łosiaka z gry. Stworzona została para Kantor-Rudol, która zajęła pierwsze miejsce. W finale spotkali się oni z Kądziołą i Ociepskim, którzy w pierwszej odsłonie podjęli trudy rywalizacji i choć przegrywali nieznacznie, to zdołali doprowadzić do emocjonującej końcówki, którą rywale wygrali po bloku Rudola (22:20).

W kolejnej części meczu reprezentanci Polski prowadzili już wyraźnie, a po fantastycznych atakach obu zawodników było 16:11. Im bliżej końca, tym coraz częściej mylił się też Kądzioła. Ostatnie słowo w tym starciu, a zarazem w całym turnieju należało do Rudola, który zamknął całość udanym atakiem (21:12). Na trzecim miejscu uplasowali się Miszczuk z Brylem.

- Od wtorku jesteśmy w Kołobrzegu, gdzie 1 i 2 sierpnia odbędzie się turniej inaugurujący cykl Plaża Open. Jest duża szansa, że Łosiak już zagra. Obecnie trenuje normalnie. Kolejny tydzień szykuje się ciekawie pod względem imprez. Bryl z Miszczukiem udadzą się do Austrii, gdzie mają m.in. w planie grę w turnieju jednogwiazdkowym. Z kolei Kantora z Łosiakiem czeka wyjazd do Sofii oraz do Rosji, skąd nadeszło zaproszenie od mistrzów świata Olega Stojanowskiego i Wiaczesława Krasilnikowa na wspólne treningi oraz sparingi - podsumowuje Grzegorz Klimek.

W czerwcu kadra siatkarzy plażowych trenowała m.in. w Ośrodkach Przygotowań Olimpijskich COS w Cetniewie i Spale. Na tych obozach, podobnie jak w Hamburgu, nie było partnera Michała Bryla - Grzegorza Fijałka, który wcześniej pomyślnie przeszedł operację prawego barku. Pod koniec sierpnia będzie można ocenić kiedy dwukrotny olimpijczyk wróci do siatkarskich zajęć.

Wspomniany wyżej turniej w Kołobrzegu zainauguruje cykl Plaża Open, która następnie przeniesie się na 8-9 sierpnia do Cieszyna (powrót po 6 latach). Trzecim przystankiem i bardzo interesującą, nową miejscowością na mapie Plaży Open będą Myślenice w dniach 15-16 sierpnia, z kolei finałowe zmagania odbędą się na urokliwym kąpielisku „Dojlidy” w Białymstoku, w dniach 22-23 sierpnia.

  • 0
  • 0
  • 36
  • 0
  • 0
Styczeń 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31