SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska, EA, fot. Piotr Sumara, 7 lipca 2020

Wiesław Popik: jesteśmy w stanie powalczyć o dobry wynik

- Przed turniejem kaliski zespół był typowany do tytułu mistrza Polski i finalnie stanął na najwyższym stopniu podium - mówi trener kadry juniorek Wiesław Popik, który oglądał w Kaliszu rywalizację ośmiu drużyn w krajowym czempionacie.

W niedzielę w finale GKS Wieżyca 2011 Stężyca przegrał z Energa MKS SMS Kalisz 0:3 (16:25, 15:25, 15:25). MVP spotkania została wybrana Martyna Czyrniańska. Brązowy medal wywalczyła Enea Energetyk Poznań. Sponsorem wydarzenia jest PKN ORLEN, Mecenas młodzieżowej siatkówki w Polsce.

- Podsumowując finałowe starcie pomiędzy drużyną z Kalisza i Stężycy, należy powiedzieć że było widać walkę. Przed turniejem kaliski zespół był typowany do tytułu mistrza Polski i finalnie stanął na najwyższym stopniu podium. Skład miał naprawdę mocny. Uważam, że drużynie ze Stężycy należą się brawa za walkę. Zawodniczki nawiązały walkę, ale więcej argumentów było po stronie gospodyń. Dla mnie jedną z niespodzianek podczas tego turnieju było dojście do finału drużyny GKS Wieżyca 2011 Stężyca. Szkoda trochę dziewcząt z Poznania, bo może są niewysokiego wzrostu, ale mają duże serce. Bardzo mocno walczyły w polu i miło było oglądać ich grę - powiedział Wiesław Popik.

Z Kalisza Wiesław Popik udał się do Szczyrku, gdzie na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS kadra juniorek przygotowuje się do mistrzostw Europy w swojej kategorii wiekowej.

- Zawodniczki, które brały udział w mistrzostwach Polski juniorek, a są powołane do kadry narodowej po kilku dniach odpoczynku przyjadą do Szczyrku. Do 16 lipca będziemy trenować właśnie w Szczyrku. Od 21 lipca odbędzie się kolejne zgrupowanie. Na ten moment szukamy miejsca. Wstępnie planowaliśmy je w Zakopanem, ale niestety tam już nie ma miejsc. Potem mamy nadzieję, że udamy się na mistrzostwa Europy i nic nie sprawi, że zostaną odwołane. Czempionat Starego Kontynentu planowany jest w Bośni i Hercegowinie oraz Chorwacji - powiedział polski szkoleniowiec.

Trener Popik przypomniał, że "pandemia koronawirusa wszystko pozmieniała." - Tak samo jak nie byliśmy pewni, czy odbędą się mistrzostwa Polski juniorek. Nie ukrywam, że baliśmy się o zdrowie zawodniczek. Były obawy, że po tak długiej przerwie w grze zawodniczki mogą doznać jakich kontuzji. Na szczęście udało się tego wszystkiego uniknąć i młode siatkarki w pełni zdrowe zakończyły mistrzostwa w Kaliszu. W związku z tym mam nadzieję, że mistrzostwa Europy też się odbędą już bez żadnych problemów. Mamy bowiem bardzo ciekawe drużyny i jesteśmy w stanie powalczyć o dobry wynik - zakończył Wiesław Popik.

Kadra juniorek na zgrupowaniu w Szczyrku:

Rozgrywające:
Ewa Kostera, Wiktoria Kowalczyk, Martyna Łazowska, Oliwia Poreda

atakujące:
Martyna Leoniak, Agata Lesiak

środkowe:
Katarzyna Hyży, Zuzanna Kulig, Dominika Pierzchała, Sonia Stefanik, Magdalena Stambrowska

przyjmujące:
Martyna Borowczak, Martyna Czyrniańska, Julia Orzoł, Julita Piasecka, Natalia Rejment, Natalia Szmajduch

libero:
Izabela Dąbrowska, Patrycja Nowacka, Sara Wagner

Sztab szkoleniowo-medyczny
Wiesław Popik - I trener
Miłosz Majka - II trener
Bartłomiej Dąbrowski - trener wspomagający
Maciej Ostaszewski - trener wspomagający
Sandra Kaduk - trenerka przygtowania fizycznego
Iza Krzyżanowska - fizjoterapeuta
Jerzy Kisza - fizjoterapeuta

 • 1
 • 0
 • 17
 • 0
 • 0
Sierpień 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
 • 14 Sie

  Finał MP Oldbojów w Siatkówce Plażowej

  Września
 • 27 Sie

  Finał Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej

  Mysłowice