SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jerzy Sasorski, Kraków, 27 czerwca 2020

Andrzej Lemek nadal prezesem Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej

Andrzej Lemek będzie nadal prezesem Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Tak zadecydowało 32 delegatów na walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze MZPS, które odbyło się w sobotę 27 czerwca w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 w Krakowie.

Zgłoszony wcześniej kontrkandydat dotychczasowego prezesa nie pojawił się ostatecznie na zebraniu.

W podsumowaniu kolejnych 4 lat działalności MZPS uczestniczyli natomiast wiceprezes i  sekretarz generalny PZPS Jacek Sęk oraz wiceprezes PZPS ds. międzynarodowych Ryszard Czarnecki.  Odczytany został list prezesa PZPS Jacka Kasprzyka.

Małopolska siatkówka nie żyje tylko bogatymi tradycjami, spektakularnymi sukcesami Hutnika, Wisły, Muszynianki, drużyn z Andrychowa. Obecnie, choć nie ma żadnego zespołu na najwyższym szczeblu rozgrywek (w sezonie 2019/20 siatkarki Solnej Wieliczka i Grupy Azoty PWSZ Tarnów oraz siatkarze AZS AGH Kraków rywalizowali o pierwszoligowe punkty) , wciąż wyróżnia się dobrą pracą z młodzieżą. Talenty z Małopolski trafiają na międzynarodowe areny, żeby wspomnieć w tym miejscu o Marcina Komendę Tomasza Fornala czy Wojciecha Włodarczyka.  

Od sześciu lat, po oddaniu do użytku TAURON Areny, Kraków jest regularnie miastem-gospodarzem największych imprez: mistrzostw świata i Europy, Siatkarskiej Ligi Narodów {wcześniej Ligi Światowej), Klubowych MŚ i Final Four Ligi Mistrzów, Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Stara się o organizację ME siatkarzy w 2021 roku.

Kraków stał się także miejscem ważnych wydarzeń w siatkówce plażowej, która w Małopolsce ciągle zyskuje na popularności.

W pierwszej kolejności działacze MZPS skupiają się jednak na mniejszych sprawach, ale niezwykle istotnych w codziennej pracy klubów.

Udanym pomysłem okazało się więc przygotowanie projektu w ramach budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego, czego efektem stało się pozyskanie środków finansowych na sprzęt sportowy.

Tego typu działań należy oczekiwać po nowo wybranych w sobotę władzach MZPS.

W zarządzie Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej znalazła się dwukrotna mistrzyni Europy Magdalena Śliwa a wraz z nią: Dariusz Pomykalski, Marek Błasiak, Janusz Pasiut, Zdzisław Śpiewla, Tomasz Piechota, Paweł Wójcik, Wiesław Gibes, Krzysztof Kozłowski i Andrzej Nowakowski.

Komisja Rewizyjna będzie pracować w składzie: Grażyna Cempa-Pulit, Piotr Kruk i Urszula Świerczek.

Mandaty na Walny Zjazd Polskiego Związku Piłki Siatkowej, zaplanowany na 7 września (według informacji wiceprezesa Jacka Sęka zjazd ma się odbyć on-line} uzyskali: Andrzej Lemek, Dariusz Pomykalski, Marek Błasiak, Tomasz Piechota, Janusz Pasiut i Zdzisław Śpiewla.

Podczas sobotniego zgromadzenia chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłych w ostatniej kadencji MZPS sportowców i działaczy, wśród nich olimpijczyków Jerzego Szymczyka i Elżbiety Porzec-Nowak oraz Ireneusza Sańki i pracującego dla Małopolskiego Związku  przez 69 lat Mieczysława Kuliga.

 • 1
 • 0
 • 12
 • 0
 • 3
Sierpień 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
 • 14 Sie

  Finał MP Oldbojów w Siatkówce Plażowej

  Września
 • 27 Sie

  Finał Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej

  Mysłowice