SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 4 czerwca 2020

Olimpijskie marzenia siatkarek plażowych: WIDEO

Kinga Wojtasik zapisywała historię polskiej siatkówki plażowej. Najpierw (występowała wtedy jako Kołosińska) na początku sierpnia 2015 roku w Klagenfurcie zdobyła z Moniką Brzostek brązowy medal mistrzostw Europy, pierwszy w kobiecym wykonaniu krążek w kontynentalnym czempionacie w historii tej dyscypliny sportu w Polsce. Przed rokiem w Moskwie razem z nową partnerką Katarzyną Kociołek sięgnęła po wicemistrzostwo kontynentu, pierwsze dla całej polskiej siatkówki plażowej. W międzyczasie były - razem z Brzostek - medale World Touru i olimpijski debiut kobiecej pary w biało-czerwonym stroju.

Wojtasik i Kociołek marzył się oczywiście olimpijski start w Tokio. - Musiałam zmienić swoje plany - powiedziała Kinga Wojtasik.- Chciałam po igrzyskach w Tokio zrobić sobie przerwę. Z oczywistych przyczyn wszystko zostało przesunięte o dwanaście miesięcy. Chcemy razem z Kasią Kociołek jak najlepiej przygotować się do turniejów World Tour. Potrzebujemy punktów, aby zakwalifikować się do olimpijskiej rywalizacji. W rezerwie zostaje oczywiście turniej kontynentalny, który będzie ostatnią szansą awansu do Tokio.

Na zgrupowaniu w OPO COS Spała poza wicemistrzyniami Europy przebywają jeszcze trzy inne zawodniczki - Monika Brzostek, Aleksandra Gromadowska i Marta Łodej. Dwie pierwszą tworzą parę i również mają swoje olimpijskie marzenia.

- Okres izolacji był trudny. Radziłam sobie jak mogłam. Po zmniejszeniu obostrzeń trenowałam na piasku w ogródkach barowych we Wrocławiu. Udało mi się dobrze popracować w siłowni. Teraz powoli wracamy do rytmu treningowego. Pierwsze zajęcia, mimo że nie były bardzo intensywne, czuję w kościach. Razem z Moniką Brzostek nie poddajemy się i powalczymy o awans do Tokio. Nasze marzenia zostały przesunięte w czasie - powiedziała Aleksandra Gromadowska.

W Spale pogoda dopisuje. - Możemy w końcu trenować na zewnątrz w strojach plażowych, bez bluz i getrów. Mamy zajęcia rano i po południu. Sporo ćwiczymy na siłowni. Nie czujemy kłopotów związanych z izolacją.  Oprócz nas w Spale jest tylko kadra siatkarzy halowych, którzy czasami korzystają z naszych boisk - powiedziała Katarzyna Kociołek.

 

 

 • 3
 • 1
 • 32
 • 0
 • 0
Sierpień 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
 • 14 Sie

  Finał MP Oldbojów w Siatkówce Plażowej

  Września
 • 27 Sie

  Finał Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej

  Mysłowice